2022-03-02 22:12:26

Rawlplug Sokół Łańcut rozbił zespół Znicza Pruszków

Rawlplug Sokół Łańcut okazał się lepszym zespołem w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków, który zakończył się wynikiem 67-84. Spotkanie odbyło się w ramach 27. Kolejki Suzuki 1 ligi w Hali Sportowej w Pruszkowie.

Rawlplug Sokół Łańcut  zdołał zrewanżować się Zniczowi Pruszków. Poprzednio zespół z Łańcuta przegrał z rywalem z mazowsza na własnej hali. Atutem graczy Sokoła była spora przerwa między meczami, która wynosiła półtora tygodnia na przygotowanie.

Pierwsze kilka minut należały do ekipy z Pruszkowa, która zdołała utworzyć niewielką przewagę. Niecelne rzuty z wysoku spowodowały szereg zmian w zespole Sokoła, co skutkowało odrobieniem strat. Świetnie w tej części spotkania pokazał się  Mateusz Szczypiński, który celnie rzucał m.in. “trójki”, a także spisywał się w zbiórkach. Do przerwy zawodnicy z podkarpacia prowadzili 17-26 i ze spokojem patrzyli na dalszą część spotkania.

Kolejne kwarty nie przyniosły większych niespodzianek, bowiem nadal gracze Rawlplug Sokoła spisywali się bardzo dobrze na gościnnym parkiecie. Kluczowa była trzecia kwarta, w której koszykarze  z Łańcuta rozbili rywali 11-33. W dalszym ciągu najcelniejszy był wspomniany wcześniej Szczypiński, który zdobył łącznie 19 punktów. Na pochwałę zasługują także Marcin Nowakowski oraz Wojciech Pisarczyk.

Gospodarze starali się odrabiać straty, jednak czas nie grał na ich korzyść. To łańcucianie dyktowali tempo gry i kontrolowali przebieg spotkania, co pozwoliło im na pewną wygraną 67-84. Cenne dwa punkty i świadomość udanego rywanżu wzmocnią zespół i zmotywują do dalszych spotkań.

Znicz Pruszków- Rawlplug Sokół Łańcut 67-84 (17-26, 19-16, 11-33, 20-9)

Znicz Pruszków: Sowa, Walczak, Kopciński, Suliński, Kamiński, Adamczyk, Michalski, Tokarski, Bodych,  Czosnowski, Dębski.

Rawlplug Sokół Łańcut: Kulikowski, Bręk, Struski, Pisarczyk, Załucki, Wrona, Lis, Formella, Nowakowski, Czerwonka, Szczypiński.