2022-03-02 21:39:22

Miasto Szkła Krosno zostało pokonane przez MKKS Żak Koszalin

Miasto Szkła Krosno zostało pokonane przez MKKS Żak Koszalin 64-82. Spotkanie odbyło się w ramach 27. kolejki Suzuki 1 ligi. Niestety taki scenariusz nie napawa optymizmem, bowiem gracze “szklanego teamu” liczyli na awans do fazy play off.

Miasto Szkła Krosno nie może zaliczyć meczu z MKKS-em Żak Koszalin do udanych. Koszykarze z podkarpacia zostali pokonani na własnym parkiecie 64-82. Wśród zawodników z Krosna zabrakło kluczowych graczy: Juliana Jasińskiego, który leczy kontuzje, Santiago Vaulet, który jest w trakcie rehabilitacji oraz Dawida Zaguły.

Pierwsza kwarta zapowiadała się obiecująco, jednak jako pierwsi punktowali gracze z Koszalina. Celnymi rzutami za dwa punkty popisali się m.in. Marcin Tomaszewski i Wiktor Sewioł. Pomimo tego, że goście zdołali zdobyć przewagę, to zawodnicy z Krosna stale gonili wynik. Z rzutów wolnych dwukrotnie rzucił Damian Ciesielski. Końcówka tej części była niezwykle wyrównana i zakończyła się 16-17 z dużą szansą na atak ze strony Miasta Szkła w kolejnych kwartach.

Dalsza część spotkania cechowała się dynamiką, w której punkty na tablicy odnotowywali na zmianę “szklany team” jak i Żak Koszalin. Bardzo aktywny na parkiecie był zawodnik z Krosna- Dariusz Oczkowicz, który rzucił kilka “trójek”. W połowie drugiej kwarty niestety gra podkarpackiego zespołu zaczęła wyglądać niepokojąco, a trener poprosił o przerwę na żądanie.

Trzecia i czwarta kwarta cechowała się już sporą przewagą gości, którzy poczuli się niezwykle pewnie w krośnieńskiej hali. W pewnym momencie różnica punktowa wynosiła już siedemnaście punktów na korzyść Żaka. Po kolejnej przerwie na żądanie trenera Miasta Szkła Krosno, jego podopieczni próbowali jeszcze odrobić straty, jednak czas nie działał na ich korzyść. Dwa razy z rzutu wolnego w tej części spotkania rzucił Roman Janik. Niestety upływające minuty nie pozwoliły zbliżyć się do rywala, co spowodowało triumf ekipy z Koszalina 64-82.

Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zebrano łącznie 2543,83 zł.

Miasto Szkła Krosno - MKKS Żak Koszalin 64-82 (16-17, 18-22, 13-21, 17-22)

Miasto Szkła Krosno: Zaguła, Oczkowicz, Ciesielski, Janik, Sobiech, Szymański, Rompa, Dawdo

MKKS Żak Koszalin: Tomaszewski, Lungwana, Naczlenis, Sewioł, Dłoniak, Zarzeczny, Pryć, Czyż, Harris