2022-02-26 12:56:00

Eurobus JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Start Elbląg

Dobre humory po piątkowym meczu mają szczypiornistki Eurobud JKS Jaroslaw. Podopieczne Reidara Moistada pokonały na wyjeździe Start Elbląg.

Mecz rozpoczął się od dobrych interwencji Aleksandry Hypki i Weroniki Kordowieckiej, a wynik otworzyła Magda Balsam. W pierwszych minutach pojedynku zarysowała się przewaga Startu Elbląg, który prowadził 4-2. Po przerwie zarządzonej na prośbę Reidara Moistada, jego podopieczne szybko odrobiły straty i w 10. minucie tablica wyników wskazywała po 5.

Dobra interwencja bramkarki Eurobud JKS-u Jarosław i dwa niecelne rzuty elblążanek, umożliwiły przyjezdnym na zbudowanie przewagi. Skuteczna w szeregach ekipy z Jarosławia była Aleksandra Zimny, która zdobyła trzy z rzędu gole dla swojej drużyny. Po kwadransie gry jarosławianki prowadziły 10-7.

Gospodynie miały problemy z wykończeniem ataku pozycyjnego i przez pięć minut nie poprawiły swojego dorobku strzeleckiego. Z kolei rywalki były skuteczne w ofensywie i w 22. minucie miały już siedem goli przewagi. Do końca pierwszej odsłony zawodów gospodyniom udało się odrobić tylko jedno trafienie i zespoły udały się na przerwę przy wyniku 12-18.

Pierwsze minuty drugiej połowy to gra bramka za bramkę. W kolejnych akcjach u jarosławianek szwankowała skuteczność, a gospodynie odrobiły dwa gole. Niemoc JKS-u trwała aż sześć minut, jednak nadal wynik był pod ich kontrolą. Oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem bramek. W 45. minucie tablica wyników wskazywała 17-23. Przyjezdne sporo trafień zanotowały po kontratakach i gdy kolejny błąd Startu wykorzystała Joanna Gadzina, jej drużyna miała już siedem goli przewagi.

Wynik Startu próbowała podreperować Katarzyna Cygan, która w ostatnich minutach meczu rzuciła cztery bramki. Gdy w 57. minucie zdobyła swoją siódmą bramkę w tym spotkaniu, Start zniwelował straty do trzech goli. W ostatnich akcjach do siatki trafiały tylko jarosławianki i ostatecznie wygrały 30-24.

Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 24-30 (12-18)

Start Elbląg: Hypka, Żarnoch – Cygan 7, Stapurewicz 6, Dworniczuk 3, Wołoszyk 3, Choromańska 2, Szczepanik 1, Głębocka 1, Kopańska 1, Peplińska, Owczarek, Kostuch, Tarczyluk

Eurobud JKS Jarosław: Kordowiecka, Durasinovic, Kukharchyk – Balsam 7, Nestsiaruk 6, Matuszczyk 5, Zimny 5, Gadzina 3, Kozimur 3, Vukcevic 1, Mrden, Volovnyk, Guziewicz