2022-02-23 21:02:37

Koszykarki AZS-u UMCS Lublin zremisowały w 1/8 finału EuroCupu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zremisowały przed własną publicznością z francuskim LDLC ASVEL Feminin Lyon w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek EuroCup z wynikiem 66-66. Wszystko rozstrzygnie się we Francji.

Pomimo tego, że faworytkami były koszykarki z Lyonu, zawodniczki AZS UMCS Lublin podeszły do spotkania bez większej presji. Początek wypadł zdecydowanie na korzyść Pszczółek, a świetnie radziły sobie w rzutach dystansowych Ivana Jakubcova oraz Aleksandra Stanaćev. Wynik był korzystniejszy dla lublinianek, a przewaga punktowa wynosiła już siedem ‘’oczek’’ (16-9).  W tym momencie rzutem za trzy odpowiedziała Aleksandra Crvendakic, a pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 19-14.

Przewaga ‘’zielono-białych’’ stale się powiększała i w pewnym momencie tablica pokazywała wynik 24-16. Niestety, przez chwilę nieuwagi, do ataku przystąpiły Francuzki, które zdołały odrobić część strat. Najaktywniejszą zawodniczką w drużynie rywalek była Jolie Allemand, a gospodynie zakończyły drugą kwartę 33-29.

Trzecia część w większości przypominała poprzednią. Lublinianki powiększały przewagę, która po rzucie ‘’za trzy’’ w wykonaniu Jakubcovej wynosiła już jedenaście punktów. Dobra passa nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ LDLC ASVEL Feminin zaczął radzić sobie coraz lepiej szybko odrabiając straty. Na przerwę koszykarki udały się z wynikiem 46-45.

Ostatnia kwarta nadal nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Początkowo głos zabrały reprezentantki AZS-u UMCS. Mimo to, ponownie oddały inicjatywę rywalkom, które cztery sekundy przed końcem zdołały wyrównać dorobek punktowy. Z dystansu trafiła zawodniczka Francuzek Alexia Chartereau, która swoim rzutem zakończyła spotkanie (66-66).

Awans do ćwierćfinału nadal jest nierozstrzygnięty. Rewanż odbędzie się we Francji 2 marca.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – LDLC ASVEL Feminin 66-66 (19-14, 14-15, 13-16, 20-21)

AZS UMCS Lublin: Mack 17, Smalls 17, Jakubcova 15, Fassina 9, Stanaćev 5, Niedźwiedzka 3, Kośla, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk

LDLC ASVEL Feminin: Chartereau 17, Crvendakic 12, Johannes 10, Allemand 9, Burdick 6, Badiane 6, Chevaugeon 6, Jocyte, Ciak. Trener: Pierre Vincent