2022-02-22 22:09:44

Miasto Szkła Krosno wygrało z minimalną przewagą nad TBS Śląskiem II Wrocław

To było niezwykle emocjonujące spotkanie! Koszykarze z ekipy Miasta Szkła Krosno w zaległym meczu 20. kolejki Suzuki I ligi wygrali na wyjeździe z TBS Śląskiem II Wrocław 83-82.

Wygrana Miasta Szkła KrosnoTBS Śląskiem II Wrocław stała pod znakiem zapytania. Koszykarze z Krosna nie ustrzegli się błędów i w końcówce spotkania stracili niemal piętnastopunktową przewagę. Pierwsza kwarta przeważała zdecydowanie na ich korzyść. Byli bardzo celni, gdyż trafili dwanaście z szesnastu prób rzutów. Pomimo kilku szans dla gospodarzy, nie zdołali oni zbliżyć się punktowo do przeciwnika.

Druga kwarta okazała się bardzo nerwowa dla graczy z Krosna. Pomimo, że początkowo wypracowali sobie piętnastopunktową przewagę (52-37) dopuścili się błędów, które wykorzystali wrocławianie. Zaczęli oni gonić wynik i odrobili niemal połowę straty punkowej. Rozkojarzenie Miasta Szkła Krosno spowodowało, że w czwartej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie (69-68). Od tego momentu kibice mogli oglądać bardzo wyrównaną walkę. Losy meczu rozstrzygnął rzut krośnieńskiego rozgrywającego-Dariusza Oczkowicza, który zadecydował o końcowym wyniku.

Warto zaznaczyć, że koszykarze z Podkarpacia wystąpili na parkiecie w siedmioosobowym składzie, a znajdujący się w kadrze Julian Jasiński i Szymon Szymański nie wystąpili. Mimo to i tak świetnie poradzili sobie z groźnymi rywalami notując cenne zwycięstwo na swoim koncie.

TBS Śląsk II Wrocław - Miasto Szkła Krosno 82-83 (16-27, 19-18, 26-21, 21-17)

TBS Śląsk II Wrocław: Marchewka 21, Gordon 19, Wójcik 14, Leńczuk 10, Bożenko 8, Zagórski 7, Walski 3, Bereszyński, Siembiga.

Miasto Szkła Krosno: Janik 17, Ciesielski 16, Oczkowicz 14, Rompa 12, Sobiech 11, Zaguła 10, Dawdo 3.