2022-02-17 12:46:53

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał Miasto Szkła Krosno

16 lutego w hali krośnieńskiego MOSiR-u rozegrany został zaległy derbowy mecz 21. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Na parkiecie zmierzyły się zespoły Miasta Szkła Krosno z Rawlplug Sokołem Łańcut. Derbowy pojedynek miał odbyć się pierwotnie w styczniu jednak z powodu sytuacji pandemicznej w zespołach został odwołany. W tym pojedynku lepiej wypadli koszykarze z Łańcuta, którzy wygrali 100:90.

Najbardziej emocjonująca i rozstrzygająca była już pierwsza kwarta spotkania. Miała ona  duży wpływ na końcowy rezultat, bowiem zawodnicy Rawlplug Sokół Łańcut prowadzili 36:14. Zespół Miasta Szkła Krosno dopiero w trzeciej kwarcie ruszył do działania i zdołał odrobić większość strat (58:74), jednak nie pozwoliło to na wyrwanie zwycięstwa Sokołowi. Największa przewaga koszykarzy z Łańcuta wynosiła aż 26 punktów.

Zwycięstwo Rawlplug Sokoła Łancut było niezywkle cenne, ponieważ po tym spotkaniu zespół awansował na 1 miejsce w tabeli I ligi i ma w dorobku 41 punktów. ''Szklany Team'' z Krosna nadal utrzymuje się na 13 pozycji.

Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut 90:100

Autor: Katarzyna Czarny