2022-02-09 11:40:00

sparing: Apklan Resovia - Matalist 1925 Charków 0-1

Apklan Resovia przegrała w pierwszym sparingu na obozie w tureckim Belek, na którym zawodnicy przebywają od niedzieli. Musieli uznać wyższość Metalista Charków.

Mecz nie zaczął się po myśli graczy z Rzeszowa. Już w 4. minucie zawodnicy Apklan Resovii stracili bramkę. Gola zdobył Rusyn Rostylav. Doskonała okazja na wyrównanie pojawiła się w 40. minucie gdzie po faulu na Rafale Mikulcu. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Marek Mróz. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Metalistu Charków 1-0.

W drugiej odsłonie gracze Resovii znacznie przeważali i mieli swoje okazje, jednak nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki i pierwszy mecz w tureckim Belek zakończył się porażką dla rzeszowian. Już o 15 polskiego czasu podopieczni Dawida Kroczka zagrają drugie spotkanie. Ich rywalem będzie serbski FK Mladost Novi Sad. Początek o godz. 15 czasu polskiego.

Apklan Resovia - Metalist 1925 Charków 0-1 (0-1)

0-1 Rusyn Rostylav (4)

Apklan Resovia:
Pindroch - Jaroch, Komor, Kubowicz Adamski - Mikulec, Soljić, Krasa, Strózik - Wróbel, Mróz

Metalist 1925 Charków:
Sydorenko - Erraji, Saba Kwirkwelia, Szerszeń, Czenbaj, Krawczenko, Rusyn, Emere (87. Potimkow),  Kowałenko (61. Batiuszyn), Durueke, Marlyson (67. Ostrowśkyj)

Autor: Gabriela Beściak

PIERWSZOLIGOWA DUMA MIASTA RZESZOWA !

Yes 2022-02-09 11:53:35

Każdy to powie RESOVIA RZĄDZI W RZESZOWIE !

Duma Rzeszowa 1944 2022-02-09 11:54:17

Brawo Metalist, cały Rzeszów i jego rodowici mieszkańcy cieszą się i gratulują wam wygranej z klejmanami.

RR 2022-02-09 11:57:41

W Rzeszowie bez zmiany RESOVIA PANY !!!

zdruzgotany 2022-02-09 12:02:41

No cóż. Przegrana 0:1 z Charkowem broniącym się przed spadkiem z 1szej ligi która u nas jest odpowiednikiem 2giej ligi. Zastanawiam się czego można było się spodziewać po takich wzmocnieniach jak w tym okienku. Nawet nasz stały manewr kombinacyjny na wymuszenie karnego nie poskutkował bo to niby super wzmocnienie nie trafiło w karnego. Przeciwnik tak nas zlekceważył w drugiej połowie, że wpuścił rezerwowych do gry a i tak nie udało się nic ugrać.
W tym sezonie będzie walka o utrzymanie i powtórka z rozrywki. Oby się udało utrzymać.

Jakie wzmocnienia taka gra 2022-02-09 12:05:34

Fajna ta rejsowia, taka nie za mocna. w sam raz na spadek lub ino ino na utrzymanie.

Do zdruzgotany 2022-02-09 12:11:06

Jest odpowiednikiem naszej 1 ligi. Ukraina piłkarsko jest od nas lepsza. To jest sparing więc się nie podniecajcie.

Duma Rzeszowa 1944 2022-02-09 12:12:16

@duupa z Rzeszowa 1910
I za to cię lubię gościu. Dostałem odpowiedź minutę po napisaniu komentarza. Oczywiście odpowiedź niesamowicie błyskotliwą i elokwentną. Fajnie, że jest taki ktoś, kto wchodzi tu i co minutę odświeża stronę tylko po to, aby natrafić na mój komentarz. Musisz mieć bardzo ciekawe i wartościowe życie, że zaglądasz tu dniami i nocami i żyjesz tymi wszystkimi komentarzami. Podziwiam i stwierdzam, że musisz być człowiekiem sukcesu. Gdyby nie te odpowiedzi już dawno bym sobie dał spokój i przestał komentować, ale póki mi nieustannie odpisujesz nie warto przestawać. Za dużo rozrywki mi dostarczasz mośku. Tak więc szykuj maść na ból dópy, bo niedługo przyjdą kolejne komentarze.

Duuupa z rzeszowa 1944 2022-02-09 12:16:39

Ja też dobrze się bawię , lubię takich imbecyli jak ty ;)

Kibic 2022-02-09 12:20:40

Wyście są oba siebie warci :))))! Reprezentujecie jeden poziom :)
Resovia się utrzyma , Stal awansuje i mamy Derby w 1 lidze !
Tak będzie kochani ! No i to bardzo cieszy prawdziwych Kibiców z Rzeszowa !!!

P.S. Pozdrawiam normalnych Kibiców z Rzeszowa !!!!

Pikok 2022-02-09 12:34:16

Pozdrawiam ! No i też liczę na Derby !!!!!

Metalist 2022-02-09 13:04:45

Widzę, że niektórzy są "doinformowani".
Wyjaśniam: jesteśmy na pierwszym miejscu w 1 lidze i walczymy o awans do Premier League. Mamy jeszcze do rozegrania 10 spotkań. Mamy 53 pkt. Na drugim miejscu jest Kryvbas z 42 pkt. Nad trzecim miejscem barażowym mamy przewagę 20pkt. Także witaj w przyszłym sezonie Premier League!
Ci tutaj co się wypowiadają niestety nie znają się na piłce jakiejkolwiek.
Forza Metalist!

~anonim 2022-02-09 14:22:10

kupie ziemię na Wyspianskiego pod budowę bloków

Adex 2022-02-09 14:24:30

Wymyśl coś innego albo poproś mamusię , bo to już nudne .

do rja 2022-02-09 14:26:11

No właśnie ! No ale po tych " redaktorach " nie spodziewaj się nic konkretnego :)
Za dużo od nich wymagasz :)

zagubiony w internecie 2022-02-09 14:59:50

Rejsowia z Pierwszej spadkowa hańba z Rzeszowa.

eWiner 2Liga 2022-02-09 15:01:21

Dzień dobry wszystkim. Będzie nam niezmiernie przyjemnie gościć Państwa w przyszłym sezonie w naszych szeregach. Zapraszamy i już grzejemy dla Was Miejsce. 2-ga liga czeka na Was z otwartymi rękami. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

:) 2022-02-09 15:07:36

Marzyciel hehe
Nie ma takiej możliwości :))))!

A jednak druga liga wita 2022-02-09 16:00:39

Właśnie ledwo remisują z ostatnią drużyną w serbskiej lidze. Pretendentem do spadku. Z relacji widać, że nie dają sobie rady z przeciwnikiem. Serbowie pokazują walkę i zaangażowanie czego nie widać po drużynie z Podkarpacia.

Hehe 2022-02-09 16:31:43

Gratuluję Ci....głupoty :)))))
Lecz kompleksy dalej hehe

W d. od spadkowicza 2022-02-09 16:39:38

'76 - Antonik pada w polu karnym, próbując wymusić karnego, mimo, że chwytamy się sprawdzonej, ostatniej deski ratunku w tym fatalnym sparingu, ale sędzia nie odgwizduje karnego mimo protestu naszych zawodników. Tym razem nie udało się wymusić karnego, próbujemy grać dalej.

'75 - po błędzie we własnej szesnastce pewnym strzałem zawodnik Mladosta pokonuje Łakote. 1:0 - PRZEGRYWAMY!

Kibic 2022-02-09 16:43:44

Na jesień będą DERBY w 1 lidze !
Każdy normalny Kibic z Rzeszowa o tym marzy !
Stal awans , Resovia utrzymanie ! Powodzenia !!!

P. Pukała 2022-02-09 16:51:19

Chłopaki, zanim dacie się podpuścić i będziecie się denerwować na wyniki sparingów, chce powiedzieć, że już pisze pościk na Twiterrku o tym, że murawa była za sucha i piłka turlała się gorzej niż na Wyspiańskiego. Musze napisać że to jest SKANDAL i ja PROTESTUJE i ja BĘDE PISAŁ SKARGE i takie tam.
Od zawsze cie kochałem Sowio ma. od 3 ligi do drugiej ligi taka nasza gra.. lalala. #Czaswracaćdodomu

Pindol CWKS 1910 2022-02-09 16:54:15

Ej mordy, jak tam dzisiejsze sparingi bo byłem na robocie w Fibrain na produkcji za najniższą krajowa u sponsora naszego wroga i nic nie wiem. Dzwoniłem do taty, ale on na hali na WSK robi to nie może odebrać i nie wiem.
Wygrali my z tym 3 ligowcem i Serbskim Bełchatowem? Jest sukces? Jak wzmocnienia i i jak gra? Antonik w formie? Udało sie wymusić jakieś karne?
Szybko piszcie jak wyniki bo sie zaraz posikam!!! Będzie Extraklasa w tym roku!?

CWKS Resovia Rzeszów S.A. 2022-02-09 16:58:00

Koniec meczu. Przegrywamy 1:0 kolejny fatalny sparing w naszym wykonaniu z najgorszą drużyną w Serbskiej lidze. Nie udało się nic oszukać, nic wymusić a Juniorzy z Toalet w szatniach gości nic nie ugrali. Dostaliśmy w pałe od Serbskiego Bełchatowa tamtejszej ligi ogórkowej. W tej rundzie będzie dramat!

do kibic 2022-02-09 16:59:05

Musze Cie rozczarować. Nie będzie derbów na jesieni. Stal Awansuje, ale Apklałn raczej spadnie i to z hukiem. Hahahaha

~anonim 2022-02-09 17:09:42

Będą derby :) spoko !
Pozdrawiam normslnych kibiców !

Kibuc 2022-02-09 21:07:26

Będziecie ale mieć derby z koroną Watkem za dwa lata w 3 lidze

stanislaw 2022-02-10 02:15:30

Najbardziej mnie smuci ze pan Bukala pierdly opowiada o jakims awansie?trzeba sie wziasc do roboty aby sie utrzymac drogo panie co nieraz powtarzalem tym bardziej ze zadnego wartosciowego wzmocnienia nie bylo a Antonik to niektorych do zawalu doprowadzi

Night creatures 2022-02-10 08:46:21

2:15 na tarczy i pisanie to się nie może udać Stanisław. Fakty się mieszają, mary, zjawy, nocne widma. Skucha w spód. Ale z ciśnięciem kitu mordeczko to jak z wizytą w kiblu nie? Jak się zechce to nie ma siły!