2022-01-15 15:55:00

sparing: Zagłębie Sosnowiec - Apklan Resovia 2-2

Resovia (biało-czerwone strone) zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 2-2 w meczu sparingowym (fot. Roksana Obcowska)
Wynikiem nierozstrzygniętym zakończył się pierwszy mecz towarzyski Apklan Resovii w 2022 roku. "Pasiaki" zremisowały 2-2 na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Ekipa Dawida Kroczka testowała jednego zawodnika.

Zagłębie Sosnowiec wyszło na prowadzenie w meczu z Apklan Resovią w 35. minucie meczu. Gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Joao Oliveira. Był to drugi celny strzał gospodarzy w tym meczu, pierwszy miał miejsce chwilę wcześniej.

Natomiast już dwie minuty później w Sosnowcu był remis. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Kubowicz, piłka odbiła się od jednego z obrońców Zagłębie. Do futoblówki dopadł Jakub Wróbel i strzałem przy lewym słupku pokonał Kamila Bielikowa.

Dwadzieścia minut po zmianie stron Kamil Antonik dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Tam najprzytomniej zachował się Daniel Pietraszkiewicz i umieścił futbolówkę w siatce. Ten gol był niespodziewany, bowiem w drugiej połowie lepiej prezentowali się piłkarze Artura Skowronka. W 67. minucie kuriozalny błąd popełnił Branislav Pindroch, który nie przyjął podania Bartłomieja Wasiuluka i piłka wpadła do siatki. Więcej bramek w tym meczu nie padło.

W ekipie prowadzonej przez Dawida Kroczka tesowany był jeden zawodnik, który pojawił się na boisku w drugiej części gry.

Zagłębie Sosnowiec - Apklan Resovia 2-2 (1-1)

1-0 Joao Oliveira (35)
1-1 Jakub Wróbel (37)
1-2 Daniel Pietraszkiewicz (65)
2-2 Bartłomiej Wasiluk (67-samobójcza)

Zagłębie Sosnowiec: (I połowa)
Kamil Bielikow - Dominik Jończy, Vedran Dalić, Wojciech Kamiński - Kacper Smoleń (33. Jakub Kaczmarek), Nikolas Korzeniecki, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski, Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski.

(II połowa) Kamil Bielikow (81.Kacper Siuta) - Mateusz Machała, Lukas Duriska, Mikołaj Staniak -  Jakub Kaczmarek, Wojciech Szumilas, Maciej Ambrosiewicz, Quentin Seedorf - Adrian Troć (67. Bartosz Chęciński), Mateusz Popczyk, Patryk Bryła

Apklan Resovia: (I połowa)
Paweł Łakota - Bartosz Jaroch, Josip Soljić, Dawid Kubowicz, Łukasz Ostrowski - Sebastian Strózik, Kacper Szymkiewicz, Klaudiusz Krasa, Marek Mróz, Kamil Antonik - Jakub Wróbel.

(II połowa) Branislav Pindroch - zawodnik testowany, Karol Chuchro, Dawid Kubowicz (63. Josip Soljić), Radosław Adamski - Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Kornel Rębisz, Marek Mróz (63. Jakub Wróbel; 77.Sebastian Strózik), Daniel Pietraszkiewicz - Paweł Wojciechowski.