2022-01-14 21:35:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów ponownie zwycięskie!

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów przyzwyczaił swoich kibiców do zwycięstw i dziś ponownie nie zawiódł. Siatkarki z Rzeszowa z drobnymi problemami pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3-1 i pozostają na pozycji lidera TAURON Ligi.

Dzisiejsze przeciwniczki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Od startu rozgrywek zdołały wygrać zaledwie 3 spotkania co przełożyło się na przedostatnią pozycję w tabeli. Rzeszowianki wręcz przeciwnie, idą przez sezon jak burza i liderują tabeli TAURON Ligi. Piątkowe spotkanie nie powinno było przysporzyć najmniejszych problemów „Rysicom”, które liczyły na kolejne 3 punkty.

Pierwsza odsłona spotkania obrała bardzo zaskakujący obrót spraw. Bydgoszczanki odważnie i bez respektu od początku ruszyły naprzód. „Rysice” nie weszły dobrze w mecz. Popełniały dużo błędów, a w ich grze było dużo niedokładności. Ekipa z Bydgoszczy od stanu po 7, bardzo pewnie mknęła przed siebie, czego efektem było aż siedmiopunktowe prowadzenie. Podopieczne trenera Stephana Antigi trochę otumanione, nie zdołały zniwelować różnicy punktowej i przegrały inauguracyjną partię 25-18.

W drugim secie rzeszowianki się obudziły i zaczęły grać już na swoim poziomie. Od początku do końca kontrolowały przebieg drugiej partii i ani razu nie pozwoliły zbliżyć się przeciwniczkom co zaowocowało pewnym zwycięstwem 25-18.

Trzeci set lepiej rozpoczęły zawodniczki drużyny gości. Wypracowały sobie trzypunktową przewagę i konsekwentnie starały się ją utrzymywać. W środku seta „Rysice” pokazały jednak pazur. Najpierw doprowadziły do wyrównania po 15, a następnie to one wypracowały sobie sowitą zaliczkę punktową. Podopieczne Alessandro Lodiego nie dawały za wygraną i walczyły o każdy punkt. W decydującym momencie jednak czegoś zabrakło i ostatecznie trzeci set padł łupem ekipy ze stolicy Podkarpacia – 25-22.

Ostatnia partia to już totalna dominacja ekipy DevelopResu. Od pierwszej minuty kontrolowały to co dzieje się na boisku. Bardzo dobrze funkcjonował atak co przekładało się na zdobycze punktowe. Siatkarki z Bydgoszczy ani razu nie zbliżyły się na mniej niż 3 punkty, a w końcówce popełniały masę błędów. Czwarty set zakończył się zwycięstwem rzeszowianek 25-14.

„Rysice” mimo początkowych problemów, dopisują kolejne 3 punkty w ligowej tabeli i pozostają na pozycji lidera TAURON Ligi. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszym meczu wystąpiła wracająca po kontuzji, Marta Krajewska.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Wenerska.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3-1 (18-25, 25-18, 25-22, 25-14)