2022-01-15 15:22:18

sparing: Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg 1-3

Siarka Tarnobrzeg (żółto-czarne stroje) pokonała Widzew Łódź w sparingu (fot. Wojtek / www.widzewtomy.net)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 3-1 w meczu sparingowym z pierwszoligowym Widzewem Łódź.

W pierwszej połowie przewagę mieli gracze Widzewa Łódź, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Macieja Kowala.

Najwięcej działo się w samej końcówce. Najpierw w 40. minucie prowadzenie objąć mogła Siarka Tarnobrzeg, ale z rzutu karnego w bramkę nie trafił Marcin Stefanik. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marek Hanousek. Był to jednak tylko sparing, więc Czech grał dalej.

Wreszcie w 42. minucie prowadzenie "Siarkowcom" dał Ołeksandr Jacenko i wydawało się, że to podkarpacki zespół zejdzie na przerwę z jednobramkową zaliczką. Jeszcze przed zmianą stron jednak odpowiedzieli gracze Widzewa Łódź. Daniel Villanueva zagrał do Karola Danielaka, a ten wpakował piłkę do siatki i do przerwy było 1-1.

W drugiej odsłonie do ataków rzuciła się Siarka Tarnobrzeg. Podkarpacki zespół kilkukrotnie sprawdzał czujność bramkarza Widzewa, aż w końcu dopiął swego. Po zagrania z lewej strony boiska do siatki trafił Ivan Agudo znów dając prowadzenie Siarce. W końcówce Hiszpan podwyższył jeszcze prowadzenie tarnobrzeżan wykorzystując rzut karny i ustalił wynik meczu na 3-1.

Przypomnijmy, że trenerem Widzewa Łódź jest Janusz Niedźwiedź dobrze znany na Podkarpaciu z prowadzenia Stali Rzeszów.

Odbierz zakład bez ryzyka do 600 PLN w Fortunie

WIDZEW ŁÓDŹ - SIARKA TARNOBRZEG 1-3 (1-1)

0-1 Ołeksandr Jacenko (42)
1-1 Karol Danielak (44)
1-2 Ivan Agudo (59)
1-3 Ivan Agudo (81-karny)

Widzew Łódź: I połowa: Konrad Reszka - Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Marek Hanousek, Paweł Zieliński, Dominik Kun, Dani Villa, Przemysław Kita, Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek.

II połowa: Jakub Wrąbel (84. Mateusz Ludwikowski), Filip Zawadzki (75. Mateusz Malec), Krystian Nowak, Adam Dębiński, Dawid Owczarek, Daniel Chwałowski, Juliusz Letniowski, Kamil Machałek, Kacper Karasek, Mateusz Michalski (77. Filip Zawadzki), Mattia Montini.

Siarka Tarnobrzeg: I połowa: Maciej Kowal - Michał Bierzało, Marcin Stefanik, Jakub Gessner, Gabriel Skrzypek, Cezary Stańczyk, Krystian Furman, Paweł Rogala, Dawid Bałdyga, Ołeksandr Jacenko, Krzysztof Zawiślak.

II połowa): Piotr Pietryga - Wojciech Bieniarz, Sebastian Duda, Kacper Józefiak, Dawid Orzechowski, Marcel Tyl, Leonard Zmarzlik, Ivan Agudo, Mateusz Janeczko, Daniel Wierucki, Paweł Mróz oraz  Patryk Wdowiak, Kacper Zbyradowski.

Żółte kartki: Hanousek, Villa, Chwałowski, Montini - Skrzypek.
Czerwona kartka: Marek Hanousek (41, druga żółta).