2021-12-21 21:11:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wyszarpał zwycięstwo i przerwały imponującą serię Lokomotivu Kalinigrad

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał, po zaciętym i emcjonującym spotkaniu z Lokomotivem Kaliningrad. Mecz był bardzo ciekawy i obfitował w wiele pięknych akcji. Była to trzecia, kolejna wygrana rzeszowskiego zespołu w Lidze Mistrzyń.

Przed meczem chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To siatkarki z Rosji były zdecydowanymi faworytkami spotkania. Nikogo nie zdziwiła by porażka, gdyż Lokomotiv Kaliningrad ostatni mecz przegrał w lutym tego roku!

Pierwszy set zwiastował dobre granie. DevelopRes Bella Dolina Rzeszów od początku był bardzo skoncentrowany i starał się nie popełniać błędów. Bardzo skutecznie w ataku prezentowała się Bruna Honorio. Dobry serwis sprawiał nie małe kłopoty Rosjankom. Dobra gra zaowocowała zdobyciem solidnej siedmiopunktowej przewagi, której „Rysice” nie oddały. Co więcej powiększyły dystans do 8 oczek i wygrały pierwszą partię 25-17.

W drugiej odsłonie siatkarki Lokomotivu ruszyły do odrabiania strat. Prezentowały się lepiej niż w poprzedniej partii. Nie zachwycała jednak reprezentantka Polski, Malwina Smarzek. W pewnym momencie seria błędów i słabsza gra siatkarek z Rzeszowa sprawiła, że ekipa z Rosji wyszła na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddała do końca. Lokomotiv Kaliningrad wygrał drugą partię 25-22.

Wydawało się, że rywalki DevelopResu złapały rytm i pójdą po swoje. Nic bardziej mylnego. Co prawda dobrze weszły w seta i prowadziły 5-2, ale „Rysice” nie zamierzały odpuszczać. Doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie 20-18. W decydujących momentach Rosjanki, jakby nie wytrzymały presji i popełniły błędy, które przyczyniły się do wygranej gospodyń 25-21.

Czwarty set niestety był pokazem dominacji ekipy z Kaliningradu. Od początku ustawiły sobie seta i skutecznie dążyły do wyrównania stanu meczu. Rzeszowianki znowu większość akcji przegrywały popełniając własne błędy. Wynik 25-17 dla przyjezdnych nie zdziwił nikogo. Na Podpromiu znowu tie-break (trudno doliczyć, który w tym sezonie).

Siatkarki ze stolicy Podkarpacia swoim zaangażowaniem i grą zasłużyły na jeden punkt, ale chciały więcej i ruszyły po zwycięstwo. Dobrze rozpoczęły, a skuteczne granie pozwoliło objąć prowadzenie 14-11. W tym momencie coś się zacięło i Rosjanki doprowadziły do remisu. Jednak niesione dopingiem wiernych kibiców „Rysice” ostatecznie wyszarpały punkty i wygrały na przewagi 16-14. Z trybun niosło się gromkie „Dziękujemy!”.

Wspaniała postawa podopiecznych trenera Antigi sprawiła, że liderują w swojej grupie Ligi Mistrzyń i bardzo udanie kończą rok 2021. Przerwały także imponującą serię Lokomotivu, który ostatni mecz przegrał w lutym. Kibice oglądali dziś w hali Podpromie kawał dobrej siatkówki, na światowym poziomie.

MVP spotkania została Bruna Honorio.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – Lokomotiv Kaliningrad 3-2 (25-17, 22-25, 25-21, 17-25, 16-14)