2021-12-12 20:06:00

Jedenaste zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów w obecnym sezonie. Pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie wygrał dwa pierwsze sety, ale zwycięstwo zapewniły sobie "Rysice" dopiero w tie-breaku. W decydującej rozgrywce rzeszowianki pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała 15-9.

Pierwsze dwa sety rywalizacji pomiędzy BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała a Developresem Bella Dolina Rzeszów nie miały specjalnej historii. Podopieczne Stephana Antigi zwyciężyły pewnie do 14 i 15. Od początku "Rysice" dyktowały warunki w obu partiach i zasłużenie w obu zwyciężyły.

Natomiast trzeci set lepiej rozpoczęły gospodynie. BKS wyszedł na prowadzenie 5-1 po którym o czas poprosił Stephan Antiga. Z czasem siatkarki Developresu zdołały tę przewagę zniwelować i nawet ekipa z Rzeszowa wyszła na prowadzenie 14-11. Jednak w końcowych fragmentach lepiej prezentowały się podopieczne Bartłomieja Piekarczyka i to one zwyciężyły 25-23.

W czwartej partii od początku do końca toczyła się walka punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć zdecydowanej przewagi. Ostatecznie w decydujących fragentach znów lepsze okazały się miejscowe i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W ten lepiej weszły przyjezdne. Najpierw po punktowej zagrywce Magdaleny Jurczyk osiągnęły trzypunktową przewagę (5-2), a później wszystko zaczęło im wychodzić. Doskonale w całym meczu spisywała się Bruna Honorio. Ostatecznie tę partię wygrał Developres Bella Dolina Rzeszów 15-9 i w całym meczu "Rysice" wygrały 3-2.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (14:25, 15:25, 25:23, 25:23, 9:15)