2021-11-30 00:06:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów w bardzo dobrym stylu wygrały w hicie kolejki TAURON Ligi

W meczu określanym jako hit kolejki, „Rysice” w imponującym stylu pokonały E.Leclerc Moya Radomka Radom 3-1. Znakomite spotkanie rozegrała Bruna Honorio, która zdobyła 29 punktów.

Mecz między E.Leclerc Moya Radomka Radom z DevelopResem Bella Dolina Rzeszów zapowiadał się na hit kolejki. Na parkiecie spotkały się bowiem zespoły uznawane za faworytów rozgrywek TAURON Ligi.

Pierwszy set rzeszowianki zaczęły dobrze i odskoczyły rywalkom na trzy punkty. Przez większość czasu kontrolowały przebieg seta, jednak siatkarki z Radomia zdołały doprowadzić do remisu po 15. „Rysice” na chwilę przygasły i rywalki to wykorzystały. Odskoczyły na dwa punkty, ale rzeszowianki nie dawały za wygraną i starały się nadążać. Jednak w grze na przewagi to gospodynie okazały się lepsze i wygrały pierwszą partię 28-26.

Podrażnione „Rysice” ruszyły w drugim secie do ataku. Szybko wyszły na przewagę, którą tylko powiększały. W pewnym momencie było już 16-9. Wyśmienicie w ataku spisywała się Bruna Honorio, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy ekipy z Radomia. Siatkarki prowadzone przez Stephana Antige błyskawicznie podwyższyły jeszcze przewagę i ostatecznie wygrały 25-16. W setach był więc remis.

Trzecia partia to już totalna dominacja zespołu ze stolicy Podkarpacia. Grało dosłownie wszystko, a prowadzenie 17-3 zdobyte w kilka minut robiło wrażenie. Set nie miał większej historii. „Rysice” zdemolowały radomianki i wygrały tego seta 25-11.

W kolejnym secie gra już bardziej się wyrównała. Przez kilka pierwszych minut obie drużyny grały równo i nie były w stanie odskoczyć rywalkom. Rzeszowianki w połowie seta zmotywowane chęcią zdobycia kompletu punktów, odskoczyły radomiankom na trzy punktowe prowadzenie, którego do końca już nie oddały. Co więcej, powiększyły przewagę i wygrały ostatnią partię 25-21.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał w hicie kolejki z trudnym rywalem i oszczędził kibicom niepotrzebnych nerwów. Dwa sety wygrane przewagę 9 i 14 punktów robią wrażenie. Znakomite spotkanie rozegrała Bruna Honorio, która zdobyła 29 punktów i została wybrana MVP spotkania.

E. Leclerc Moya Radomka Radom - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (28-26, 16-25, 11-25, 21-25)