2021-11-17 22:10:00

Miasto Szkła Krosno przerwało fatalną passę i wygrało na wyjeździe z MKKS Żak Koszalin!

Miasto Szkła Krosno (fot. Sebastian Maślanka)
Miasto Szkła Krosno przerywa złą passę i po 5 meczach bez zwycięstwa wygrywa na wyjeździe z MKSS Żak Koszalin 58:79. Było to trzecie zwycięstwo Szklanego Teamu w tym sezonie.

Miasto Szkła Krosno w środku tygodnia odbyło daleki wyjazd do odległego Koszalina. Miejscowy MKSS Żak Koszalin w tym sezonie miał bilans 3 zwycięstw i 5 porażek i znajdował się w tabeli nad Szklanym Teamem. Goście jednak byli bardzo mocno zdeterminowani, by przerwać złą passę 5 porażek.

Od samego początku spotkania to Miasto Szkła Krosno wyszło na prowadzenie i ani razu nie oddała go gospdarzom. Goście wygrali każdą kwartę, a największą przewagę wyrobili sobie w ostatniej kwarcie. Drużynę do zwycięstwa poprowadził kapitalny w tym sezonie duet Santiago Vaulet (20 pkt, 3x3 pkt) oraz Julian Jasiński (14 pkt, 10 zb.). Drużyna Radosława Soji poprawiła skuteczość (50% z gry przy 32% rywali) oraz trafiła 8 rzutów za trzy punkty, co było dużym problemem ostatnich kolejek.

MKSS Żak Koszalin - Miasto Szkła Krosno 58:79 (20:21, 16:21, 12:18, 10:19)