2021-09-22 14:04:00

Trudna sytuacja KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. "Zastaliśmy w kasie klubowej 28 złotych"

Sytuacja finansowa KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski nie jest najlepsza. (fot. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
Sytuacja finansowa KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski nie jest najlepsza. (fot. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski kiepsko rozpoczęło sezon 2021/22. Z drużyną zdążył już pożegnać się Przemysław Cecherz, a jego miejsce zająć Rafał Wójcik. Ponadto kondycja finansowa trzecioligowca nie jest najlepsza o czym poinformował prezes klubu - Dariusz Ogłaza na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
 
Przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 doszło do zmiany zarządu w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Nowym prezesem został Dariusz Ogłaza. Natomiast nowymi członkami Agnieszka Rzęchowska, Paweł Kapsa i Tomasz Wójcik.
 
- Rozpoczęliśmy naszą pracę w klubie pierwszego czerwca. Zastaliśmy wówczas w kasie klubowej 28 złotych, a na koncie firmowym było 360 złotych. Były to wszystkie pieniądze po zmianie zarządu. Tego samego dnia kierownik drużyny przyszedł do nas i chciał pieniądze na wodę, bo niedługo zawodnicy mieli rozpocząć trening, a w klubie od dawna nie było wody. Następnie poprosił nas o proszek do prania, bo nie miał w czym wyprać stojów piłkarzy. Pierwszy zespół trenował dziewięcioma sprawnymi piłkami. To też było śmieszne w przypadku drużyny piłkarskiej - zaczął Dariusz Ogłaza konferencję prasową.

Na starcie musieliśmy zapłacić 270 tyś złotych 

- W pierwszej połowie 2021 roku klub otrzymał 500 tyś złotych. Złożyły się na to pieniądze z miasta oraz za transfer Radosława Majeckiego do AS Monaco i wszystko to zostało wykorzystane przez pięć miesięcy, ale to nie jest najgorsze. Nie zabezpieczono pieniędzy na wypłaty majowe oraz czerwcowe. Ponadto do klubu zgłaszają się wierzyciele, którzy mają niezapłacone faktury. Czasem sięgają one 2020 roku. Na tę chwilę do czasu 31 maja 2021 roku mamy niezapłacone faktury na kwotę 55 tyś złotych. Na starcie otrzymaliśmy od poprzedniego zarządu bagaż 270 tyś złotych do spłacenia - dodał sternik ostrowieckiego klubu.
 
Czy to było działacznie fair? Według nowego prezesa klubu nie. Jednocześnie Ogłaza uważa, że działano z pełną premedytacją. - Trenerzy mieli nie płacone, były zaległości za kwiecien. Chodzi o trenerów grup młodzieżowych - dodaje.
 
- Co najbardziej rzuca się w oczy to są to opłaty za auta. Były to dwa samochody wynajęte i opłacane całkowicie z pieniędzy klubowych. W ciągu 1,5 roku poszło na to 46 tyś złotych plus paliwo, serwisy aut oraz inne rzeczy. Dziwi mnie to, że to było płacone regularnie, ale nie zapłacono za sprzęt sportowy - kontynuuje Dariusz Ogłaza.

W Święta Bożego Narodzenia kontraktowano nowych zawodników 

- Najwięcej paliwa było zużywane w grudniu. To dziwne, ale poprzedni zarząd argumentował to tym, że w Święta Bożego Narodzenia pozbywano się zawodników i kontraktowano nowych. To dziwne. Auta były użytkowane przez Macieja Kuzickiego, a drugie przez żonę dyrektora sportowego Pana Mazura, która parkowała je codziennie obok mojego biura - mówi zażenowany nowy prezes KSZO.
 
Nowy prezes nie może uwierzyć w nigospodarność poprzedniej ekipy, która rządziła ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tym bardziej, że Wisła Puławy była pewniakiem do awansu. Włodarze klubu zamiast uciekać z kosztów to postawili wszystko na jedną kartę i kontraktowali nowych graczy.
 
Prezes klubu wytłumaczył również dlaczego KSZO w tej rundzie dysponuje tak wąską kadrą. - Jest to podyktowane finansami klubu - odpowiedział Dariusz Ogłaza.

Zostało nam 130 tyś złotych na siedem miesięcy

- W rundzie jesienniej otrzymamy 400 tyś złotych z Urzędu Miasta. Jest to kwota przeznaczona na piłkę nożną. Otrzymaliśmy 400 tyś na siedem miesięcy i dług 270 tyś. W prostej matematyce można wyliczyć, że zostało nam 130 tyś złotych - mówi prezes KSZO.
 
Są to pieniądze z miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Klub będzie miał również wsparcie Huty Celsy oraz od nowych sponsorów, których pozyskali. - Starostwo jeszcze przeznaczy dla nas 30 tyś brutto - dodał.
 
Jak została rozwiązana sprawa umowy z Przemysławem Cecherzem? Otóż Ogłaza potwierdził, że kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, a w kontrakcie byłego szkoleniowca był zapis mówiący o tym, że żadna ze stron nie wniesie wobec siebie żadnych zobowiązań finansowych. Cecherz był w klubie do 31 sierpnia i kontrakt uległ rozwiązaniu. Również 31 sierpnia została wypłacone mu ostatnia faktura.

KSZO wciąż zalega Sasalowi. To ponad 100 tyś złotych z odsetkami

- Dlaczego nikt nie pytał o Marcina Sasala? Jego kontrakt został rozwiązany, ale klub zalega mu za dziesięć miesięcy. Sprawa ta zgłoszona jest do sądu arbitrażowego i wciąż tam się toczy. Nie mam orzecznictwa w tej sprawie. Natomiast jeśli klub przegra tę sprawę to trzeba będzie wypłacić mu ponad 100 tyś złotych. To może być gwóźdź do trumny klubu - dodał Dariusz Ogłaza.
 
W czasie konferencji jeden z dziennikarzy zapytał ile pieniędzy musi mieć klub, aby grać o awans do 2 ligi? - Myśleliśmy, że w momencie obejmowania sterów będziemy mieli czyste konto. Nie ukrywam, że wtedy byłoby nam dużo łatwiej pracować niż z ciągnącym się długiem. Wiemy, że Stal Stalowa Wola otrzymała w tym roku 2,5 mln złotych tylko i wyłącznie z miasta Stalowa Wola, aby awansować. Natomiast w tabeli zajmują trzy miejsce wyżej niż my - kontynuuje sternik KSZO.
 
- Jeszcze uzupełnimy zespół. Myślę, że w ciągu tygodnia dołączy do nas dwóch zawodników do pierwszego zespołu. Wiem, że wszyscy chcą napastnika, ale to trener ustala gdzie potrzebuje wzmocnienia. Na pewno dojdą do nas zawodnicy ofensywni - zakończył prezes KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.
 
Pełny zapis specjalnej konferencji prasowej z udziałem nowego zarządu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 7

Rozwiąż działanie =

życie 2021-09-22 14:10:19 9 1

Spoko Kszo u nas w Stalowej hajsu mamy do nie przerobienia. Politycy się dobrze bawią a my mamy podobny bilans :)

życie 2021-09-22 14:10:19 9 1

Spoko Kszo u nas w Stalowej hajsu mamy do nie przerobienia. Politycy się dobrze bawią a my mamy podobny bilans :)

TylkoZKS 2021-09-22 14:20:44 6 2

Władze Stalówki, jak macie honor to dajcie zasłużonemu klubowi chociaż 500 tysięcy. Ostrowiec nie zmarnuje tej kasy, nie pójdzie ona na kolegów z partii.

RST 1938 2021-09-22 15:25:40 5 2

Ja prdle to jest nie do wiary żeby taki klub jak KSZO miał tak ciężko z powodu finansów ...U nas za to kasy w h... A i tak gówno z tego.Zobqczymy co pokażą w sobotę..

~anonim 2021-09-22 18:15:51 0 0

Po bułce za 2,20 zł i na mecz

RJA 2021-09-22 20:15:53 1 0

Zawsze łatwiej przewala się nie swoje pieniądze, "brawa" dla poprzedniego zarządu ;)

~anonim 2021-09-22 21:26:27 2 0

Co by było śmieszniej to po najbliższej kolejce KSZO wyprzedzi w tabeli Stalową przepłaconą Wolę

Anonim 2021-09-22 21:38:09 5 0

Mnie ciekawi jedna sprawa.
Jeżeli mam ochotę być prezesem i chcę by mnie tak nazywali. Przed wyborami tudzież nominacją zalecam audyt finansów klubu i zażadałbym ekspertyzy prawnej finansów klubu.
Kurde proste zażadać stan klubu na dziś. Normalna rzecz.
I albo w to wchodzę ,albo nie. .
Teraz płacz świadczy o nieprofesjonalnej akcji .
Słabe. Jestem na kolanach miasto pomóżcie . Sponsorzy pomóżcie to oni kradli nie ja. Żałosne.
Ja już na bank będę uczciwy.
Żenada.
Wycofaj się frajerzy. Obłudniku.
Powiedz jeszcze że będziesz kopał rowy by zarobić na odbudować budżetu KSZO. Masakra.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij