fot. Radek Kuśmierz
Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa o inauguracji sezonu w 3 lidze gr. IV jak najszybciej będą chcieli zapomnieć. Podopieczni Łukasza Chmury wysoko przegrali z Orlętami Radzyń Podlaski.
TEXOM Sokół Sieniawa w lecie przeszedł niemałą przebudowę oraz dokonano zmiany na stanowisku trenera, bowiem Ryszarda Kuźmę zastąpił Łukasz Chmura. Podkarpacka ekipa na inaugurację sezonu w 3 lidze gr. IV celowała w zwycięstwo, jednak Orlęta Radzyń Podlaski nie zamierzały do domu wracać z pustymi rękami.
Lepiej od początku prezentowali się goście, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. Sokół jednak mądrze się bronił i skutecznie odpierał ataki rywala. Orlęta nie dawały jednak za wygraną i w końcu dopięły swego, a w 35. minucie prowadzenie ekipie z Radzynia Podlaskiego dał Arkadiusz Maj. Ekipa z Sieniawy nie tak wyobrażała sobie inaugurację.
Goście dostali wiatru w żagle i minutę później było już 2-0, a tym razem do siatki trafił Maciej Filipowicz. Sokół końcówce pierwszej połowy próbował zdobyć chociażby kontraktowego gola, jednak Orlęta mądrze się broniły. Po zmianie stron, zespół z Radzynia Podlaskiego nadal lepiej prezentował się na murawie.
Miejscowym nie można było odmówić woli walki, ale więcej konkretów było po stronie Orląt. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego trzeciego gola zdobyli w 63. minucie, a jego autorem był Karol Rycaj. Sokół był w tym momencie załamany, jendak musiał się szybko ogarnąć, bo do końca meczu pozostało jeszcze trochę czasu.
Zespół dowodzony przez Łukasza Chmurę starał się nawiązać walkę z ekipą z Radzynia Podlaskiego, ale ta była tego dnia dobrze dysponowana. Orlęta w 89. minucie po raz czwarty cieszyły się z bramki, a na listę strzelców tym razem wpisał się Piotr Ćwik. Więcej goli już nie padło i to goście po końcowym gwizdku mieli lepsze humory.
0-1 Arkadiusz Maj (35)
0-2 Maciej Filipowicz (36)
0-3 Karol Rycaj (63)
0-4 Piotr Ćwik (89)
Czytaj także
2021-08-09 18:14
WIDEO: Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 0-4 [BRAMKI]
2021-08-08 11:41
Daniel Myśliwiec: Za drugą połowę muszę pochwalić moich piłkarzy
2021-08-08 11:54
Wisłok wygrał w ostatnim sparingu przed ligą
2021-08-08 12:12
Sokół rozbił niżej notowanego rywala w meczu towarzyskim
2021-08-08 12:52
Wymarzona inauguracja Korony Rzeszów!
2021-08-08 18:04
"Izolacja" pozyskała piłkarza Stali Rzeszów
2021-08-08 18:49
Siarka sezon rozpoczęła od wygranej! Wisłoka w pokonanym polu
Komentarze (16)
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.