2021-08-07 20:01:22

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Podhalem Nowy Targ

Wólczanka Wólka Pełkińska (czerwono-czarne stroje) uległa Podhalu Nowy Targ przed własną publicznością.
Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała 1-2 z Podhalem Nowy Targ w meczu 1. kolejki rozgrywek 3 ligi grupy IV.

Spotkanie rozpoczęło się z blisko półgodzinnym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości, którzy mieli problemu z dojazdem. To jednak nie przeszkodziło im w wywiezieniu z Wólki Pełkińskiej kompletu punktów.

Trener Marcin Wołowiec na to spotkanie desygnował aż siedmiu młodzieżowców, co niestety było na boisku widać. Bardziej doświadczeni gracze Podhala Nowy Targ zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzali głównie po błędach młodych zawodników Wólczanki.

Odbierz zakład bez ryzyka do 600 zł - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Goście wyszli na prowadzenie w 28. minucie po niepotrzebnym faulu jednego z gospodarzy tuż przed linią pola karnego. Po wrzutce celnie główkował Adrian Szynka, a piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki.

W odpowiedzi okazje dla Wólczanki Wólka Pełkińska mieli Jakub Lorek i Mateusz Podstolak, ale obaj uderzali nad poprzeczką. Do przerwy miejscowi przegrywali 0-1.

Chwilę po zmianie stron przyszło wyrównanie. Po wrzutce w pole karne i zamieszaniu w szesnastce najlepiej odnalazł się Daniel Pawłowski i zrobiło się 1-1.

Gracze Wólczanki próbowali pójść za ciosem, ale najpierw wyborną sytuację sam na sam zmarnował Jan Peda (po kilkunastometrowym rajdzie uderzył prosto w bramkarza), a chwilę później niecelnie uderzał Dawid Wach.

Decydująca akcja tego spotkania miała miejsce w 72. minucie. Do piłki dopadł Patryk Serafin i popisując się kapitalnym uderzeniem ponownie dał prowadzenie Podhalu Nowy Targ.

Na 10 minut przed końcem piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska mieli jeszcze doskonała okazję na wyrównanie, ale zabrakło im trochę szczęścia. Najpierw uderzenie Adriana Sobonia zostało wybite z linii bramkowej, a chwilę później dobitkę Jakuba Lorka zdołał wybronić golkiper gości.

0-1 Adrian Szynka (28)
1-1 Daniel Pawłowski (48)
1-2 Patryk Serafin (72)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Bartosz Wierzchowski - Dawid Wach, Daniel Pawłowski, Adrian Skrzyniak, Piotr Łazarz - Jan Peda (53. Jakub Skupień), Mateusz Podstolak, Adrian Soboń, Kacper Myszogląd (86. Przemysław Czado) - Jakub Lorek (86. Arkadiusz Baran), Krzysztof Pietluch (70. Rafał Dusiło).