2021-07-07 12:17:44

sparing: Apklan Resovia - Siarka Tarnobrzeg 3-1

Resovia pokonała w sparingu Siarkę Tarnobrzeg (fot. cwks-resovia.pl)
Piłkarze Apklan Resovii wygrali z Siarką Tarnobrzeg 3-1 w meczu sparingowym. Obydwie drużyny testowały nowych zawodników.

Apklan Resovia sprawdzała w tym sparingu jednego piłkarze. To 17-letni lewy obrońca. W barwach Siarki Tarnobrzeg testowanych było aż sześciu graczy.

Od pierwszych minut przeważała Resovia, ale to goście jako pierwsi cieszyli się z gola. W 20. minucie gry bramkę dla "Siarkowców" zdobył Kacper Józefiak. 20-latek trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Odpowiedź Resovii była jednak bardzo szybka - nieco ponad 10 minut później Jakub Wróbel podał do Kamila Antonika i było 1-1.

W 42. minucie arbiter dzisiejszego sparingu dopatrzył się faulu w polu karnym Siarki Tarnobrzeg i gospodarze mieli rzut karny. Na gola zamienił go Jakub Wróbel i do przerwy "Pasiaki" prowadziły 2-1.

Po przerwie rzeszowianie kontrolowali grę, a goście ograniczyli się głównie do kontrataków. Aktywny był Cezary Demianiuk.

Jeszcze w końcówce szansę na wyrównanie zmarnowali goście, którzy wyszli z kontrą trzech na trzech, ale cała akcja zakończyła się niecelnym strzałem z ok. 25 metrów. W odpowiedzi uderzał Bartłomiej Wasiluk, ale wprost w bramkarza.

Wreszcie w 87. minucie gracze Apklan Resovii dopięli swego i podwyższyli prowadzenie. Celnym strzałem z ok. 18 metrów popisał się wspomniany wcześniej Cezary Demianiuk.

APKLAN RESOVIA - SIARKA TARNOBRZEG 3-1 (2-1)

0-1 Kacper Józefiak (20)
1-1 Kamil Antonik (31)
2-1 Jakub Wróbel (42-karny)
3-1 Cezary Demianiuk (87)