2021-07-07 12:27:27

sparing: Stal Rzeszów - ŁKS Łódź 4-1

Patryk Małecki (na zdjęciu) zdobył gola już w swoim pierwszym meczu sparingowym w barwach Stali Rzeszów (fot. stalrzeszow.pl)
Stal Rzeszów wygrała 4-1 z ŁKS-em Łódź w meczu sparingowym. Jedną z bramek zdobył sprowadzony do klubu Patryk Małecki, a dwa trafienia zanotował Rafał Maciejewski.

Już w 2. minucie spotkania zza pola karnego uderzył Patryk Małecki zdobywając pierwszego gola dla Stali Rzeszów w meczu sparingowym.

W dalszej części spotkania lekką przewagę mieli gracze ŁKS-u Łódź. Stal nastawiona była głównie na grę z kontry, ale robiła to na tyle mądrze, że wkrótce prowadziła 2-0.

W 20. minucie po indywidualnej akcji przed polem karnym sfaulowany został Patryk Małecki, a rzut wolny na gola zamienił Piotr Głowacki. Na minutę przed końcem pierwszej połowy ponownie próbował Małecki - tym razem lobem, ale bramkarz ŁKS-u Łódź z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Chwilę po zmianie stron gracze ŁKS-u Łódź odrobili jednego gola. Błąd przy rozegraniu piłki z "piątki" popełnił Sławomir Szeliga podając wprost pod nogi przeciwnika i zrobiło się 1-2.

Kwadrans później rewelacyjną okazję na podwyższenia prowadzenia Stali Rzeszów miał Rafał Maciejewski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po przerwie Stal Rzeszów wykazała się zdecydowanie lepszą skutecznością. Najpierw w 79. minucie na 3-1 podwyższył Rafał Maciejewski, a chwilę później tem sam zawodnik wykorzystał dogranie Jakuba Szczypka i ustalił wynik spotkania na 4-1.

W barwach Stali Rzeszów zagrało kilku zawodników testowanych.

STAL RZESZÓW - ŁKS ŁÓDŹ 4-1 (2-0)

1-0 Patryk Małecki (2)
2-0 Piotr Głowacki (20)
2-1 Stipe Jurić (47)
3-1 Rafał Maciejewski (79)
4-1 Rafał Maciejewski (86)