https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-06-15 11:54:33

Mój prąd 2021 – nie musisz dłużej czekać!

Podobne tematy lifestyle
Podkarpacie – ponad 18 000, Małopolska – ponad 23 000, Wielkopolska – blisko 25 000. Tyle osób dostało już dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Jest to jednocześnie potwierdzenie tego, jak duży sukces osiągnęło przedsięwzięcie. Wielkimi krokami zbliża się Mój Prąd 3.0. Z każdym naborem, zainteresowanie programem rośnie i z pewnością tym razem również tak będzie. Co warto wiedzieć, aby być krok przed innymi inwestorami? Podpowiadamy!

Mój Prąd 2021 – kiedy rusza nabór i jakie są jego zasady?

Trzeci nabór programu Mój Prąd rusza 1 lipca 2021 roku i będzie trwał do 22 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków. Finansowanie będzie dotyczyć ukończonych projektów, które zostały podłączone do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego). W najnowszej edycji utrzymany zostanie przedział dotowanych mocy instalacji – od 2 do 10 kWp.

Najprawdopodobniej, Mój Prąd 3.0 obejmie również dotowanie dodatkowych rozwiązań umożliwiających zwiększenie autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej. Wśród nich wymienia się między innymi punkty ładowania (ładowarki) do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w domu oraz magazyny ciepła/chłodu.

Tym co najbardziej powinno interesować wahających się inwestorów jest okres, z którego będą uwzględniane koszty kwalifikowane. W tym przypadku będą to wydatki poniesione w okresie od 1.02.2021 r. do 31.12.2023 r. Oznacza to, że każdy kto zdecydował się na fotowoltaikę po 31.01.2021 r. będzie mógł skorzystać z dofinansowania, kiedy tylko nabór ruszy.

Sposób na szybką dopłatę Mój Prąd

Okres uwzględniania kosztów kwalifikowanych jest jasnym sygnałem dla każdego, kto zastanawia się czy czekać z realizacją inwestycji do rozpoczęcia naboru wniosków programu Mój Prąd. Wniosek jest prosty – im wcześniej tym lepiej.

Z poprzednich lat wiemy, że proces rozpatrywania wniosku może potrwać nawet 6 miesięcy. Do tego należy dodać czas realizacji inwestycji. Sam montaż fotowoltaiki nie trwa długo, jednak problemem może być ogromne zainteresowanie instalacjami i w konsekwencji – czas oczekiwania na wykonawcę. Po zamontowaniu systemu, czekamy maksymalnie 30 dni na wymianę licznika na dwukierunkowy przez zakład energetyczny.

Mając taką wiedzę, można wywnioskować, że jeśli umówimy montaż na jesień lub nawet późne lato bieżącego roku to najprawdopodobniej dotowana kwota trafi na nasze konto dopiero w roku 2022. Mając gwarancję tego, że dofinansowanie obejmuje instalacje zamontowane i połączone do sieci po 31.01.2021 r. nie musimy czekać na rozpoczęcie naborów. W taki sposób będziemy krok przed innymi wnioskującymi.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie Mój Prąd?

Wniosku do programu Mój Prąd 3.0 można składać wyłącznie drogą elektroniczną na stronie gov.pl. Autoryzacja i podpis elektroniczny wniosku odbywa się za pomocą profilu zaufanego lub e-dowodu. Do wypełnienia wniosku, niezbędny jest szereg danych i załączników. Mowa tu między innymi o takich dokumentach jak:

  1. Kopia faktury za dostawę i montaż fotowoltaiki.
  2. Dowód opłacenia faktury.
  3. Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika dwukierunkowego.
  4. Numer umowy kompleksowej ze sprzedawcą energii
  5. Numer Punktu Poboru Energii
 
Program Mój Prąd

Kompleksowa obsługa i szybki montaż fotowoltaiki

Cały proces realizacji inwestycji i naboru do programu Mój Prąd może wydawać się skomplikowany. Jak wypełnić wniosek Mój Prąd? Firma Sunvival Energy wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje kompleksową obsługę. Sam montaż może być zrealizowany już w ciągu 10 dni a wszelkie formalności załatwiane są w imieniu klienta.

Na bazie swojego doświadczenia Sunvival Energy przykłada szczególną uwagę nie tylko do sprawnej realizacji inwestycji ale również do zastosowanych komponentów i technologii montażu. Wszystkie elementy zastosowane w systemach Sunvival posiadają niezbędne certyfikaty i deklaracje zgodności.

Innowacją na rynku jest bilansowanie nadwyżek energii w stosunku 1:1. Taki wariant daje o 20% więcej korzyści. Jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie dla klientów Sunvival Energy. Aby dowiedzieć się więcej o tej ofercie wystarczy wejść na poradnik BILANSOWANIE 1:1 w Sunvival Energy.

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij