2021-05-27 22:18:00

Stal Stalowa Wola lepsza od Karpat Krosno!

Stal Stalowa Wola zameldowała się w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa podkarpackiego. Podopieczni Damiana Skakuja pokonali na wyjeździe Karpaty Krosno.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Początek spotkania, oba zespoły przeznaczyły na wzajemnie badanie się, lecz z czasem do głosu doszła Stal Stalowa Wola. Aleksander Drobot w 9. minucie zdecydował się na strzał, ale piłka przeleciała obok bramki. Podopieczni Damiana Skakuja zaczęli napierać, a szanse mieli m.in. Kacper Pietrzyk czy Bartosz Wiktoruk. Ten drugi, przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko, otworzył wynik meczu.

Gol ten dodał skrzydeł "zielono-czarnym", którzy nie zamierzali poprzestawać na jednej sztuce i czym prędzej rozpoczęli poszukiwania kolejnych. Karpaty Krosno próbowały się przeciwstawić Stali, która jednak cały czas przeważała. Miejscowi nie dawali za wygraną i cały czas próbowali zaskoczyć czołową ekipę 3 ligi gr. IV. W końcówce pierwszej połowy mecz się wyrównał i więcej bramek już nie padło.

Karpaty w drugiej połowie próbowały postawić się "Stalówce", ale ta dobrze się broniła i skutecznie odpierała ataki wicelidera 4 ligi podkarpackiej. Przyjezdni także mieli swoje okazje i w 65. minucie mogło być 2-0 dla Stali. Piotr Mroziński znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzał niecelnie. Krosnianie cały czas wierzyli w korzystny rezultat, lecz ekipa ze Stalowej Woli postawiła im trudne warunki.

Końcówka spotkania była bardzo ciekawa, a w niej bardzo dużo się działo. Najpierw blisko gola była Stal, a po chwili zrewanżowały się Karpaty, lecz Maciej Siudak był czujny w bramce. Przyjezdni nie dawali za wygraną i w końcu dopięli swego. Świetnie w polu karnym zachował się Mroziński, który w doliczonym czasie gry, ograł dwóch obrońców i następnie umieścił piłkę w siatce, zapewniając tym samym awans swojej drużynie.

Karpaty Krosno - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-1)

0-1 Bartosz Wiktoruk (16)
0-2 Piotr Mroziński (90)

Jeżeli ten tekst w jakiś sposób Ci pomógł albo sprawił, że spędziłeś miło czas - lub jeżeli po prostu chcesz wspomóc nasz rozwój, możesz "postawić nam kawę" ;) Wystarczy kilka kliknięć. Dziękujemy!