https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-26 13:20:00

Rewolucja w Developresie SkyRes Rzeszów. Odeszło osiem zawodniczek

Developres SkyRes Rzeszów zdobył wicemistrzostwo Polski i wymienił 3/4 kadry. (fot. Developres)
Developres SkyRes Rzeszów zdobył wicemistrzostwo Polski i wymienił 3/4 kadry. (fot. Developres)
W sezonie 2020/21 Developres SkyRes Rzeszów wywalczył wicemistrzostwo Polski. Jednak działacze postanowili wymienić 3/4 składu. Z ekipą "Rysic" pożegnało się osiem zawodniczek.
 
Zaledwie pięć siatkarek pozostanie w Developresie SkyRes Rzeszów na kolejny sezon. Są to Jelena Blagojević, Gabriela Polańska, Anna Stencel, Marta Krajewska oraz Daria Przybyła
 
Drużyna wicemistrzyń Polski przejdzie przawdziwą metamorfozę. W drużynie "Rysic" w kolejnej kampanii nie zobaczymy już Kiery Van Ryk, Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, Anny Kaczmar, Magdaleny Grabki, Aleksandry Rasińskiej, Juliette Fidon-Lebleu, Alexandra Lazic oraz Aleksandry Krzos.
 
- To chyba już taki standart, że po sezonie zespoły zostają zdziesiątkowane. Do 30 maja nie będziemy mówić kto do nas przychodzi - powiedział Marek Pieniążek w rozmowie z nowiny24.
 
- Główne "łowy" były na przełomie lutego i marca. Myśmy w nich aktywnie uczestniczyli. Jesteśmy przygotowani na przyszły sezon. Potwierdzam to co mówił trener Antiga, że będziemy mocniejsi - dodał wiceprezes zarządu Developresu Rzeszów.
 
Główną rozgrywającą pozostanie Krajewska, która niedawno zadebiutowała w Reprezentacji Polski. Jednak z powodu urazu musiał opuścić kadrę. Kaczmar prawdopodobnie będzie w przyszłym sezonie grać w Volley Wrocław. Zastąpić ją ma Katarzyna Wenerska z Jokera Świecie.
 
Na pozycji przyjmującej pozostała jedynie kapitan drużyny, Jelena Blagojević. Lazić w przyszłym sezonie będzie grać w barwach e.Leclerc Radomki Radom. W związku z tym do wicemistrzyń Polski dołączy trzy nowe zawodniczki na tę pozycję. Według naszych wiadomości będą to gruzinka Ana Kalandadze z ŁKS-u Commercecon Łódź, Martyna Łukasik z Grupy Azoty Chemika Police oraz Katarzyna BagrowskaAsotry Płomień Sosnowiec. Nowych klubów muszą szukać Grabka oraz Fidon-Lebleu.
 
Na pozycji środkowej z klubem pożegnała się Efimienko-Młotkowska. 31-letni reprezentantka Polski zmieni Rzeszów na Radom. Natomiast w jej miejsce klub pozyska dwie nowe zawodniczki. Będą to Dominka Witowska z BKS-u Bostik Bielsko-Biała oraz Magdalena Jurczyk z Jokera Świecie. Z umowami na kolejny sezon w klubie są Polańska oraz Stencel.
 
Do całkowitej wymiany dojdzie na pozycji atakującej. Kiera Van Ryk trafiła do THY Stambuł. Natomiast Rasińska ma wrócić do ekipy Volley Wrocław. W ich miejsce w ekipie "Rysic" będą grać Bruna Honorio z Radomki Radom oraz amerykanka polskiego pochodzenia, czyli Izabella Rapacz z Volley Wrocław.
 
Z zespołu odeszła również libero, Aleksandra Krzos. Jej miejsce zajmie Aleksandra Szczygłowska z BKS-u Bostik Bielsko-Biała. Będzie na tej pozycji rywalizować z Darią Przybyłą.
 
Od 1 czerwca jak zapowiadał Marek Pieniążek klub będzie ogłaszał oficjalnie, które zawodniczki dołączą do ekipy Developresu SkyRes Rzeszów. Z uwagą będziemy śledzić ruchy transferowe "Rysic".

Przewidywany skład Developresu SkyRes Rzeszów na sezon 2021/2022:

Rozgrywające: Marta Krajewska, Katarzyna Wenerska
Przyjmujące: Jelena Blagojević, Katarzyna Bagrowska, Martyna Łukasik, Ana Kalandadze
Środkowe: Anna Stencel, Gabriela Polańska, Magdalena Jurczyk, Dominika Witowska
Atakujące: Bruna Honorio, Izabella Rapacz
Libero: Daria Przybyła, Aleksandra Szczygłowska
 
Przychodzą: Katarzyna Wenerska, Magdalena Jurczyk (obie Joker Świecie), Aleksandra Szczygłowska, Dominika Witowska (obie BKS Bostik Bielsko-Biała), Katarzyna Bagrowska (Asotra Płomień Sosnowiec), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police), Bruna Honorio (e.Leclerc Moya Radomka Radom), Izabella Rapacz (Volley Wrocław)
 
Odchodzą: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (e.Leclerc Moya Radomka Radom?), Aleksandra Krzos (GROT Budowlani Łódź?), Anna Kaczmar, Aleksandra Rasińska (obie Volley Wrocław?), Alexandra Lazić (e.Leclerc Moya Radomka Radom), Magdalena Grabka (?), Juliette Fidon-Lebleu (?)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij