2021-05-25 19:27:00

Karne zdecydowały! Wólczanka Wólka Pełkińska wyeliminowała Orła Przeworsk

Poznaliśmy kolejną drużynę, która awansowała do półfinału Pucharu Polski, na szczeblu województwa podkarpackiego. Wólczanka Wolka Pełkińska w derbach pokonała po cięzkim boju Orła Przeworsk.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Faworytem wtorkowej potyczki, była zdecydowanie Wólczanka Wólka Pełkińska, która na co dzień występuje w 3 lidze gr. IV. Orzeł Przeworsk zaś, jako beniaminek 4 ligi podkarpackiej chciał sprawić niespodziankę i wyeliminować ekipę Marcina Wołowca z rozgrywek. Z góry wiadomo było, że łatwo nie będzie.

Podopieczni Pawła Załogi postawili jednak ciężkie warunki wyżej notowanemu rywalowi. "Czarno-czerwoni" w Przeworsku celowali w zwycięstwo, ale Orzeł także chciał wygrać. Gole w tym meczu padały po przerwie, a jego wynik w 55. minucie otworzył Marcin Dec. Zapachniało więc niespodzianką, lecz do końca trochę jeszcze pozostało.

Wólczanka czym prędzej ruszyła do odrabiania strat, ale gospodarze skutecznie odpierali jej ataki. Trzecioligowiec nie dawał za wygraną i cały czas szukał okazji do wyrównania. To udało mu się w 76. minucie, a bramkę zdobył Mateusz Podstolak. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej nie zamierzał tak tego zostawiac i szybko ruszył do ataku.

Oba zespołu chciały sprawę awansu zamknąć w regulaminowym czasie gry, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. Zwycięzcę wtorkowej potyczki musiały więc wyłonić rzuty karne. Te lepiej wykonywał zespół Wólczanki, który wygrał 4-2 i to on powalczy o udział w Fortuna Pucharze Polski. Spotkanie zaplanowano na 9 czerwca, a rywalem ekipy z Wolki Pełkińskiej będzie Wisłoka Dębica.

Orzeł Przewrorsk - Wólczanka Wólka Pełkińska 1-1 (0-0), k. 2-4

1-0 Marcin Dec (55)
1-1 Mateusz Podstolak (76)

Jeżeli ten tekst w jakiś sposób Ci pomógł albo sprawił, że spędziłeś miło czas - lub jeżeli po prostu chcesz wspomóc nasz rozwój, możesz "postawić nam kawę" ;) Wystarczy kilka kliknięć. Dziękujemy!