2021-05-05 18:30:00

Stal Stalowa Wola po raz kolejny lepsza od Siarki Tarnobrzeg! Tym razem w finale Okręgowego Pucharu Polski

Stal Stalowa Wola po raz kolejny pokonała Siarkę Tarnobrzeg (fot. Stal Stalowa Wola PSA)
Piłakrze Stali Stalowa Wola po raz kolejny okazali się lepsi od Siarki Tarnobrzeg. Łatwo i przyjemnie jednak nie było, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Mecz doskonale mógł otworzyć się dla Stali Stalowa Wola, która już w 4. minucie umieściła piłkę w siatce. Konkretnie uczynił to Aleksander Drobot, lecz arbiter odgwizdał spalonego. Podopieczni Damiana Skakuja przeważali przy Hutniczej 10A, ale brakowało przede wszystkim wykończenia. Szansę miał m.in. Tomasz Płonka, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Siarka Tarnobrzeg nie chciała powtórki z soboty i bardzo mądrze się broniła w Stalowej Woli. "Zielono-czarni" cały czas natomiast szukali swoich szans, jednak tych było jak na lekarstwo. W 36. minucie bardzo dobrą okazję miał Drobot, który oddał strzał, ale futbolówka przeleciała obok bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie nadal przeważała Stal, ale Siarka dobrze prezentowała się w obronie i nadal na tablicy wyników było 0-0. Tarnobrzeżanie w 61. minucie mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, bowiem mieli oni rzut karny. Do futbolówki podszedł Bartosz Sulkowski, który jednak nie znalazł sposobu na Tomasza Wietechę, który wyczuł intencje 30-letniego obrońcy.

Podopieczni Sławomira Majaka nie potrafili wykorzystać błędów, które popełniała Stal, wobec wynik nie ulegał zmianie. W końcówce spotkanie się wyrównało, lecz oba zespoły dążył do zdobycia złotego gola. Ten ostatecznie nie padł, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W tych lepsza okazała się "Stalówka", która wygrała 6-5, a decydującą "jedenastkę" wybronił popularny "Balon"

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0-0 (0-0) k. 6-5

Jeżeli ten tekst w jakiś sposób Ci pomógł albo sprawił, że spędziłeś miło czas - lub jeżeli po prostu chcesz wspomóc nasz rozwój, możesz "postawić nam kawę" ;) Wystarczy kilka kliknięć. Dziękujemy!