2021-05-02 13:39:00

Błękitni Ropczyce pokonali Start Pruchnik

Piłkarze Błękitnych Ropczyce zgodnie z planem, pokonali ekipę Startu Pruchnik. Podopieczni Macieja Mikłasza napsuli jednak sporo krwi miejscowym.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Spotkanie fatalnie zaczęło się dla Błękitnych Ropczyce, bowiem już w 3. minucie, Łukasz Chmura musiał dokonać zmiany. Krystian Majka został sfaulowany i jego miejsce na placu zajął Jakub Delekta. Miejscowi zrewanżowali się bramką, a na listę strzelców wpisał się Dawid Zawiślak. Start Pruchnik nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat.

Podopieczni Macieja Mikłasza groźnie atakowali, a okazje mieli m.in. Radosław Stećko czy Kacper Rabczak. Start dopiął swego w 27. minucie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Bochnak. Nudy w Ropczycach nie było, a ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Błękitnych. Konkretnie do Szymona Majchera, który strzelił na 2-1.

Gospodarze po zmianie stron przeważali i częściej byli przy piłce. Dawid Gemra w 53. minucie faulował Dawida Zawiślaka i arbiter wskazał na wapno, a "jedenastkę" wykorzystał Hubert Siepierski. Start nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do ataku. Pruchniczanie walczyli i po chwili to oni otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Dawid Bochnak.

Zrobiło się więc ciekawie w Ropczycach, bowiem przyjezni wyczuli szansę wywiezienia cennych punktów. Podopieczni Łukasza Chmury tych jednak nie oddali, a w 85. minucie wynik podwyższył Mateusz Bieniek, który wykorzystał podanie Huberta Siepierskiego. Więcej goli już nie padło i to Błękitni zainkasowali komplet oczek.

1-0 Dawid Zawiślak (11)
1-1 Dawid Bochnak (27)
2-1 Szymon Majcher (45)
3-1 Hubert Siepierski (54-rzut karny)
3-2 Dawid Bochnak (60-rzut karny)
4-2 Mateusz Bieniek (85)

Błękitni Ropczyce: Dybski - Majka (3. Delekta), Kmiotek, Waszczuk, Świętoń - S. Piwowar (80. Darłak), Majcher, Siepierski (82. Bęben), Fornek (80. Szczybyło) - Ogrodnik (80. Podczaszy), Zawiślak (70. Bieniek)

Start Pruchnik: Czerwiński - Stanik, Gemra, Stecko - Rabczak (75. Tuleja), Jarosz (83. Pich), Czarniecki (56. Pilch), Parawa, Drzymała, Mucha (46. Trelka) - Bochnak

Żółte kartki: Rabczak, Palawa

Sędziował: Kamil Wais (Krosno)