https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-24 17:09:00

Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów

Stal Mielec dzielnie walczyła, ale nie dała rady Chrobremu Głogów (fot. PGNiG Superliga)
Stal Mielec dzielnie walczyła, ale nie dała rady Chrobremu Głogów (fot. PGNiG Superliga)
Szczypiorniści Stali Mielec w nienajlepszych humorach wrócą na Podkarpacie. Podopieczni Dawida Nillsona musieli uznać wyższośc Chrobrego Głogów, który wygrał 29-27.
 
Mecz rozpoczęła Stal Mielec i to do niej należały pierwsze minuty tego spotkania. Chrobremu Głogów brakowało trochę pomysłu na przebicie się przez obronę rywala oraz na zaskoczenie przeciwnika, przez co przegrywał w 6. minucie już 3-1. Nie wykorzystał też dwóch karnych, które świetnie złapał Andelić. Oba zespoły popełniały błędy.
 
Druga część pierwszej połowy należała już zdecydowanie do gospodarzy, którzy poprawili swoją skuteczność i kończyli swoje akcje celnymi rzutami. Bardzo dobra postawa Dereviankina również była dużym atutem Chrobrego. Po pięknej kontrze Jamioła w 29. minucie głogowianie prowadzili pięcioma bramkami i z taką przewagą schodzili na przerwę.
 
Początek drugiej połowy to dużo lepsza gra mielczan, którzy stopniowo odrabiali starty. W 40. minucie przewaga Chrobrego stopniała do jednej bramki. Gospodarzom udawało się utrzymać przewagę, ale kolejne minuty były bardzo nerwowe. Stal nie odpuszczała, zwłaszcza w końcówce, gdy zdawało się, że jeszcze wszystko może się wydarzyć.
 
W 57. minucie Chrobry prowadził już tylko jedną bramką, jednak celne rzuty Klingera i Jamioła, którzy zresztą zdobyli najwięcej bramek dla Chrobrego w tym meczu, po 7 każdy z nich oraz piękna interwencja Dereviankina, który złapał karnego, pozwoliły dowieźć głogowianom zwycięstwo do końca.
 
Chrobry Głogów - Stal Mielec 29-27 (13-8)
 
Chrobry Głogów: Dereviankin, Stachera, Kapela – Krzywicki 2, Grabowski 1, Zdobylak 1, Klinger 7, Babicz 4, Przysiek, Tylutki, Marszałek 2, Tilte 4, Jamioł 7, Bekisz 1
 
Stal Mielec: Andelic – Wilk 5, Janyst 1, Oliveira 3, Nowak, Valyntsau 4, Adamczuk 1, Petrovic 3, Krytski, Wojdak 1, Ivanovic 5, Krupa 4

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij