2021-04-23 15:00:00

Kapitalne widowisko w meczu Stali Rzeszów z KKS-em 1925 Kalisz. Padło aż sześć bramek!

Stal Rzeszów prowadziła już 3-1, ale nie zdołała wygrać z KKS-em 1925 Kalisz. (fot. Robert Skalski)
Stal Rzeszów z KKS-em 1925 Kalisz stworzyły kapitalne widowisko na stadionie podkarpackiego centrum piłki nożnej w Stalowej Woli. W spotkaniu tym padło aż sześć bramek i zakonczył się on remisem 3-3.

Już po trzech minutach gry obie drużyny miały po jednej żółtej kartce. Zatem spotkanie pomiędzy Stalą Rzeszów a KKS-em 1925 Kalisz zaczęło się bardzo agresywnie. W międzyczasie oko w oko z Michałem Molendą stanął Dawid Olejarka po dośrodkowaniu Mariusza Sławka, ale golkiper gości zdołał jego uderzenie obronić.

W dwunastej minucie Mariusz Sławek ponownie wrzucił piłkę w pole karne z lewej strony. Tym razem do piłki dopadł Błażej Szczepanek i uderzeniem z woleja nie dał szans Molendzie. Kolejne trzy minuty to dwie okazje dla ekipy Daniela Myśliwca. Najpierw minialnie niecelnie uderzył Krystian Pieczara, a chwilę później Bartosz Wolski trafił w poprzeczkę.

W kolejnych minutach obie drużyny bardzo płynnie operowały piłką i spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Tuż przed upływem pół godziny gry Bartosz Wolski dograł do Olejarki, ale napastnik "Biało-niebieskich" skiksował. Zaledwie minutę później fatalny błąd popełnił Damian Kostkowski w swoim polu karnym, ale strzał Mateusza Mączyńskiego zdołał obronić Wiktor Kaczorowski.

W 36. minucie Olejarka podał prostopadle do Sławka, a skrzydłowy Stali Rzeszów uderzeniem lewą nogą pokonał bramkarza ekipy z Kalisza. Tym samym na stadionie w Stalowej Woli było 2-0. Jednak tylko cztery minuty cieszyli się piłkarze Myśliwca. Po rzucie rożnym w zamieszaniu na polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się Bartosz Waleńcik i zdobył bramkę kontaktową.

Końcówka pierwszej połowy to zdecydowana przewaga kaliszan. Najpierw Tomasz Hołota z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Kaczorowskiego. Chwilę później Piotr Głowacki sfaulował Nestora Gordillo we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Tunkiewicz. Jednak lepszy okazał się Kaczorowski, który obronił ten strzał. Tuż przed końcem pierwszej połowy Gordillo zdobył gola lobując Kaczorowskiego. Arbiter główny po naradzie z bocznym nie uznał tej bramki, bowiem sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Pięć minut po zmianie stron Stal wyszła ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Ponownie asystowował Mariusz Sławek, a tym razem bramkę zdobył Dawid Olejarka. W kolejnych minutach coraz bardziej do głosu dochodzili piłkarze Ryszarda Wieczorka. Po godzinie gry gola kontaktowego zdobył Nestor Gordillo. Ekipa z Kalisza wyczuła swoją szansę i piłkarze KKS-u atakowali bez ustanku. Ostatecznie w 88. minucie hiszpański napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców i mecz zakończył się remisem 3-3.

1-0 Błażej Szczepanek (12)
2-0 Mariusz Sławek (36)
2-1 Bartosz Waleńcik (40)
3-1 Dawid Olejarka (50)
3-2 Nestor Gordillo (60)
3-3 Nestor Gordillo (88)