https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-22 15:44:14

Euro 2020 coraz bliżej. Jakie szanse mają Polacy?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020, czyli Euro 2020 zbliżając się wielkimi krokami. Turniej rozpocznie się o rok później niż planowano, ale najważniejsze, że się odbędzie. Jakie szanse mają Polacy?
 
Turniej finałowy Euro 2020 pierwotnie odbyć miał się pomiędzy 12 czerwca a 12 lipca 2020 roku. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa został przesunięty o rok później. Więc, dość nietypowo, mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w... 2021 roku.

Dwanaście miast gospodarzy

Będzie to już szesnasty turniej o mistrzostwo starego kontynentu. Po raz pierwszy odbędzie się aż w 12 różnych państwach. Niestety nie ma wśród nich Polski (pierwotnie zakładane kandydatury Warszawy i Chorzowa nie były brane pod uwagę).
 
Wśród dwunastu miast-gospodarzy znalazły się: Baku (Azerbejdżan), Kopenhaga (Dania), Londyn (Anglia), Monachium (Niemcy), Budapeszt (Węgry), Dublin (Irlandia), Rzym (Włochy), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Petersburg (Rosja), Glasgow (Szkocja) i Bilbao (Hiszpania).
 
Już teraz wiadomo, że finał Euro 2020 - podobnie jak obydwa spotkania półfinałowe - odbędą się na mogącym pomieścić aż 90 tysięcy widzów stadionie Wembley w Londynie. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się w Petersburgu, Monachium, Baku i Rzymie.
 
Pełny terminarz Euro 2020 grupy jest już znany. Wiadomo też z kim zmierzą się biało-czerwoni.

Hiszpania, Szwecja i Słowacja rywalami Polaków

Celem minimum postawionym przed reprezentacją Polski jest - jak co cztery lata - wyjście z grupy. Jak jednak dobrze wiemy często nawet i tego nie udawało się osiągnąć. Podopieczni Paolo Sousy nie mają łatwych rywali -  w gr. E Euro 2020 zmierzą się kolejno z reprezentacją Słowacji, Hiszpanii i Szwecji.
 
Na papierze najmocniejsi są Hiszpanie, który mogą się wydawać poza zasięgiem dla biało-czerwonych. Szwecja i Słowacji to jednak też solidne drużyny więc o punkty w starciu z tymi zespołami na pewno nie będzie łatwo.
 
Według zestawienia przygotowanego przez dziennikarzy angielskiego "The Guardian" drużynami, które mają największe szanse na wyjście z "polskiej" grupy są ekipy Hiszpanii i Szwecji. Ci drudzy jednak z pewnością są zespołem z którym nasi piłkarze mogą zwycieżyć. Kto wie, może nawet uda się sprawić niespodziankę w starciu z Hiszpanami?
 
Według angielskich dziennikarzy największe szanse na zdobycie tytułu mistrzów Europy mają Belgowie. Tuż za nimi plasują się Duńczycy i Włosi. Najgorzej ocenanie są szanse Rosjan, Ukraińców i Finów. Polacy w 24-zespołowym zestawieniu umiejscowieni zostali na 14. pozycji.

Początek Euro 2020 już 11 czerwca

Tegoroczne rozgrywki o mistrzostwo starego kontynentu w piłce nożnej rozpoczynają się 11 czerwca. Meczem otwarcia będzie pojedynek Turcji z reprezentacją Włoch, który odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie.
 
Polacy, którzy trafili do grupy E, rywalizację rozpoczną w dniu 14 czerwca (godz. 18). Pierwszym rywalem bialo-czerwonych będzie przeciwnik teoretycznie najsłabszy, a więc reprezentacja Słowacji. Spotkanie to zostanie rozegrane w Dublinie (Irlandia). By choć marzyć o awansie nasz zespół po prostu musi ten pojedynek wygrać.
 
Kolejny rywalem Polaków będzie reprezentacja Hiszpanii, która jest jednym z współorganizatorów mistrzostw. Mecz Hiszpania - Polska odbędzie się 19 czerwca o godz. 21 w Bilbao. Na koniec rywalizacji w grupie podopieczni Paolo Sousy zmierzą się ze Szwedami. Mecz ten obędzie się 23 czerwca o godz. 18 w Dublinie.
 
W tegorocznym turnieju udział biorą aż 24 zespoły podzielone na 6 grup. To oznacza, że do 1/8 finału awansują nie tylko dwa pierwsze zespoły z każdej grupy, ale także cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.
 
Mecze fazy pucharowej rozpoczną się 26 czerwca. Wielki finał Euro 2020 zaplanowano na 11 lipca i to właśnie w tym dniu poznamy nowych mistrzów Europy.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Rzeszów 2021-04-22 16:29:26 0 0

Bilbao już nieaktualne .................

TylkoZKS 2021-04-22 18:18:38 0 1

Mecze Polaków zostaną rozegrane na Pisowskim Centrum Piłkarskich Niedoróbek w Stalowej Woli. Euro jest w czerwcu, to może śnieg nie spadnie.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij