2021-04-13 18:58:00

Stal Stalowa Wola nie dała najmniejszych szans Hetmanowi Zamość

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Hetmana Zamość (fot. Stal Stalowa Wola PSA)
Stal Stalowa Wola we wtorkowym meczu pewnie pokonała na własnym stadionie ekipę Hetmana Zamość. Zespoł dowodzony przez Damiana Skakuja zrehabilitował się za porażkę z rezerwami Korony Kielce.

Od pierwszych minut stroną przeważającą była Stal Stalowa Wola, która za wszelką cenę chciała się odkuć za ostatnią porażkę z rezerwami Korony Kielce. "Zielono-czarni" napierali i sprawiali sporo problemów ekipie Hetmana Zamość, która zamyka ligową tabelę. W 14. minucie niezłą okazję miał Szymon Grabarz, ale 17-latek źle przyjął piłkę i nic z tego nie wyszło.

Młody napastnik był bardzo aktywny na boisku i co chwile szukał szansy do zdobycia bramki. "Stalówka" nie dawała za wygraną i cały czas szukała okazji do otworzenia wyniku. Sztuka ta udała się dopiero w 38. minucie, a piłkę w siatce, głową umieścił Volodymyr Khorolski. Miejscowi dostali wiatru w żagle i po chwili mogli podwyższyć na 2-0, bowiem w polu karnym faulowany był Aleksander Drobot.

Futbolówkę na wapnie ustawił Michał Mistrzyk i następnie pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Stal nie zatrzymywała się i po zmianie stron nadal była stroną przeważającą. Miejscowi w 60. minucie po raz trzeci cieszyli się z gola, a jego autorem Piotr Mroziński, który wykorzystał dogranie Szymona Jopka. Hetman był bez szans w Stalowej Woli, a kolejne trafienia wisiały w powietrzu.

Podopieczni Damiana Skakuja cały czas szukali okazji do podwyższenia wyniku i ta nadarzyła się w 81. minucie. Tomasz Płonka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i następnie cieszył się z gola. 120 sekund na tablicy wyników widniało 5-0, a strzelcem piątej bramki dla Stali był Mroziński. "Zielono-czarni" próbowali jeszcze coś wcisnąć, ale ostatecznie więcej trafień nie odnotowano.

1-0 Volodymyr Khorolski (38)
2-0 Michał Mistrzyk (45-rzut karny)
3-0 Piotr Mroziński (60)
4-0 Tomasz Płonka (81)
5-0 Piotr Mroziński (83)