2021-03-29 19:23:00

ŁKS Commercecon Łódź pokonał Developres SkyRes Rzeszów w pierwszym meczu półfinałowym!

ŁKS Commercecon Łódź niespodziewanie wygrał z Developresem SkyRes Rzeszów 3-0 w pierwszym meczu półfinałowym. (fot. ŁKS Łódź)
Developres SkyRes Rzeszów przegrał 0-3 z ŁKS-em Commercecon Łódź w pierwszym meczu półfinałowym Tauron Ligi. Łodzianki są krok od wielkiego finału. MVP spotkania została wybrana Katarina Lazović. Rewanż już w piątek w Łodzi.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów bardzo nerwowo rozpoczęły pierwszy mecz półfinałowy z ŁKS-em Commercecon Łódź. W pierwszym secie mnożyły się błędy "Rysic". Chwilę później o przerwę poprosił Stephan Antiga. Na nic to się zdało. Ekipa z Łodzi powiększała przewagę aż do stanu 14-20. Wówczas na zagrywce stanęła Julie Fidon-Lebleu i gospodynie odrobiły pięć punktów i zrobiło się 19-20.

O tym kto wygra pierwszą partię zdecydowała gra na przewagi. W kluczowym momecie Zuzanna Efimienko-Młotkowska zesuła zagrywką, a w odpowiedzi Katarzyna Zaroślińska-Król zdobyła asa. Tym samym pierwszego seta wygrały łodzianki 27-25.

W drugiej partii żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi większej niż dwuunktowa. Dopiero w końcówce ŁKS Commercecon Łódź osiągnął przewagę 24-21. Jednak znów Developres zdołał zniwelować przewagi. Ostatecznie drugą partię skutecznym atakiem zakończyła Zaroślińska-Krół i na tablicy wyników zrobiło się 0-2.

Trzecią odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły "Rysice". Podopieczne Antigi osiągnęły sporą przewagę, bowiem prowadziły najierw 6-2, a później 14-10. Jednak ŁKS zdołał odrobić tę przewagę. W ostatnich fragmentach meczu drużyna z Łodzi miała lekką przewagę, którą utrzymała do końca. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 25-22. Tym samym w pierwszym półfinale ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3-0. Rewanż już w piątek na hali w Łodzi.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3-2 (25-27, 23-25, 23-25)