https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-29 15:31:04

Materace Kraków - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podobne tematy lifestyle
Jeśli Twój materac nieświeżo pachnie, jest brudny a podczas snu czujesz każdą sprężynę i tysiące grudek pod sobą, to czas najwyższy wymienić go na nowy. Dziś kilka słów o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca.

Materac idealnie dobrany do twoich potrzeb

Przede wszystkim musisz pamiętać, że materac materacowi nierówny. W sklepach dostępne są materace o różnej twardości, budowie, wykonane z różnych materiałów, ale nie każdy sprawi, że będziesz wstawał rano wyspany. Wręcz przeciwnie źle dobrany materac to gwarancja złego samopoczucia a nierzadko także pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego wybierając się po nowy materac musisz wybrać taki model, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Twardość

Materac nie może być ani zbyt twardy ani za miękki. Jeśli wybierzesz model zbyt miękki, wówczas podczas snu Twoje mięśnie zamiast odpoczywać będą pracowały nad utrzymaniem kręgosłupa w odpowiedniej pozycji, przez co będziesz budzić się z bólem i skurczami mięśni. Zbyt twardy materac może powodować problemy z krążeniem podczas snu. To z kolei prowadzi do nieustannych zmian pozycji ciała. Wiercenie się na łóżku nie pozwala na głęboki, relaksujący sen, więc obudzisz się zmęczony i niewyspany. Dlatego, aby dobrze się wysypiać musisz wybrać materac dostosowany do Twoich potrzeb. Przeglądając materace Kraków na materacekrakow.eu, zwróć uwagę na oznaczenia twardości. Najbardziej miękkie materace przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób do 60 kg wagi. Materace o średniej twardości sprawdzą się w przypadku większości klientów o wadze od 60 do 100 kg. Natomiast materace twarde przeznaczone są przede wszystkim dla osób powyżej 100 kg.

Pokrowiec

Wielu klientów nie zwraca uwagi na pokrowiec, a szkoda, bo od niego zależy wygoda użytkowania materaca. W zależności od tego z jakiej tkaniny został wykonany może mieć różne właściwości. wybierając materac postaw na model, w którym jest on zdejmowany i można go prac w jak najwyższej temperaturze, dzięki temu przez dłuższy czas utrzymasz materac w czystości. Jeśli masz problem z nadmiernym poceniem się w nocy wybierz materac z pokrowcem szybko odparowującym wilgoć – będzie Ci znacznie dłużej służył. Jeżeli zmagasz się z alergią powinieneś wiedzieć, że niektóre materace Łódź na materacelodz.eu mają pokrowce o właściwościach hipoalergicznych.

Warunki gwarancji

Jeśli już wybrałeś odpowiedni materac, sprawdź dokładnie warunki zakupu, zwrotu i gwarancji. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza gdy kupujesz materac przez Internet. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku materacy, podobnie jak wszelkich innych produktów, zdarzają się wady fabryczne, które mogą ujawnić się dopiero podczas użytkowania. W takim wypadku dzięki reklamacji produktu możesz liczyć na jego wymianę lub zwrot pieniędzy. Doskonałymi warunkami gwarancji objęte są między innymi materace marki Hilding, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Sen w życiu każdego człowieka jest niezwykle ważny. Od tego czy wyśpisz się czy nie zależy Twoje samopoczucie a często także zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby spać na wygodnym materacu, który dostosowany jest do twoich indywidualnych potrzeb.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij