https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-27 11:24:00

Zbigniew Hariasz, założyciel SMS Mielec: Duże pieniądze często zabijają karierę młodych zawodników

fot. Maciej Decowski-Niemiec
fot. Maciej Decowski-Niemiec
Porozmawialiśmy ze Zbigniewem Hariaszem, czyli założycielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu im. Grzegorza Lato. Była to pierwsza Szkoła Mistrzostwa Sportowego na Podkarpaciu. Posłuchajcie co powiedział w rozmowie z Dominikiem Pasternakiem.

- Panie Zbigniewie. Jak wygląda szkolenie w Mielcu? Czym dokładnie zajmujecie się i jak szybko rozwija się zespół szkół?
 
- Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty została założona w 2003 roku. Założyłem ją z Markiem Chamielcem. Wzięło się to z tego, że w Mielcu zaczęło się wszystko sypać. Chcieliśmy, aby poziom szkolenia był zdecydowanie wyższy. Pierwszym wskaznikiem, aby zacząć działać był wyjazd do Francji. Tam poznaliśmy Joachima Marxa. Pokazał nam pewne mechanizmy rozwoju. Zaczęliśmy od piłki nożnej. W ciągu osiemnastu lat dołączyła do nas siatkówka oraz na poziomie licealnym pływanie. Natomiast największe sukcesy mamy w piłce nożnej.
 
- Z pewnością założenie takiej szkoły to duża odpowiedzialność. Teraz wygląda to imponująco.  Jak wiadomo początki nie są łatwe. Jak wyglądało to w waszym przypadku? 
 
- Nasza filozofia była taka, że chcieliśmy dać bardzo dużo dzieciom i młodzieży. Taki był zamysł. Stwierdziliśmy, że jeśli stworzymy odpowiednie warunki to każdy będzie podnosił swój poziom. Mieliśmy wielkie szczęście, bo przez tyle lat przewinęło się tutaj wielu fantastycznych trenerów. Byli to Włodek Gąsior, Tomek Tułacz, Mariusz Łuc, Kuba Kula, Bartek Dydo, Krzysiek Łętocha czy Janusz Białek. To są osoby nietuzinkowe, jesli chodzi o piłkę nie tylko podkarpacką. Dzięki ich pracy osiągnęliśmy wiele sukcesów. Szkoła powstała w 2003 roku, a po czterech latach działalności zaczęły się pojawiać pierwsze sukcesy. 
 
Cała rozmowa dostępna na naszym facebooku poniżej. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij