2021-03-06 14:53:09

Stal Rzeszów wygrała w Polkowicach. Janusz Niedźwiedź pokonany

Stal Rzeszów (w białych strojach) przywiozła cenne trzy pukty z Polkowice (fot. Górnik Polkowice)
Piłkarze Stali Rzeszów wygrali 2-1 w wyjazdowym pojedynku z Górnikiem Polkowice. Na łatwce trenerskiej rywali zasiada Janusz Niedźwiedź, były szkoleniowiec biało-niebieskich.

Po falstarcie z Lechem II Poznań gracze Stali Rzeszów odbili sobie na boisku wicelidera. To bardzo ważne zwycięstwo, tym bardziej, że zespół z Polkowic prowadzi Janusz Niedźwiedź, były trener rzeszowskiej drużyny.

Podopieczni Daniela Myśliwca od pierwszych minut zagrali ofensywnie. Przyniosło to efekty w 30. minucie, kiedy to Krystian Pieczara zagrał do Mariusza Sławka, a ten pewnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.
Kilka minut później Górnik Polkowice mógł wyrównać, ale po uderzeniu Matusza Piątkowskiego dobrą interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski. W odpowiedzi znów groźnie zaatakowali rzeszowianie - strzał Bartosza Wolskiego wybronił bramkarz Górnika.

Po zmianie stron przycisnęli gospodarze i tylko dzięki ofiarnym interwencjom Kaczorowskiego Stal Rzeszów wciąż grała na zero z tyłu.

W 64. minucie podopieczni Daniela Myśliwca mogli nieco odetchnąć, bo udało im się wyjść na dwubramkowe prowadzenia. Autorem gola był Krystian Pieczara, który pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Szymańskiego i do wcześniejzej asysty dodał bramkę.

Kilka minut później gracze Stali Rzeszów mogli postawić "kropkę nad i", bo mieli rzut karny. Tym razem jednak Piotr Gowacki nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy i wciąż było tylko 2-0.

Na kwadrans przed końcem spotkania zrobiło się nerwowo, bo miejscowi zdołali odrobić jednego gola. Autorem kontaktowego trafienia był Ernest Terpiłowski. Ostatecznie jednak zespół Janusza Niedźwiedzia nie zdołał odrobić strat i trzy punkty pojechały do Rzeszowa.

0-1 Mariusz Sławek (30)
0-2 Krystian Pieczara (64)
1-2 Ernest Terpiłowski (75)

Górnik Polkowice: Jakub Szymański - Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Jarosław Ratajczak (71. Paweł Kucharczyk), Filip Baranowski (61. Eryk Sobków), Michał Danilczyk, Kamil Wacławczyk (89. Mateusz Baszak), Ernest Terpiłowski, Mariusz Szuszkiewicz, Mateusz Piątkowski (71. Maciej Bancewicz).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Dominik Marczuk, Sławomir Szeliga (73. Jakub Szczypek), Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Błażej Szczepanek (90. Ramil Mustafajew), Wojciech Reiman, Bartosz Wolski, Krystian Pieczara (65. Grzegorz Goncerz), Rafał Maciejewski (65. Dawid Olejarka), Mariusz Sławek (65. Oktawian Skrzecz).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).
Żółte kartki: Danilczyk - Szczepanek, Góra, Goncerz.