2021-02-26 16:04:00

Apklan Resovia rundę wiosenną rozpoczęła od zwycięstwa! Pokonali Puszczę Niepołomice

Apklan Resovia pokonała na inaugurację Puszczę Niepołomice. (fot. Maciej Decowski-Niemiec)
Apklan Resovia pokonała Puszczę Niepołomice 2-1 na inaugurację rundy wiosennej w Fortuna 1 lidze. Wszysytkie trzy bramki padły w pierwszej połowie w odstępie czterech minut!

Spotkanie pomiędzy Apklan Resovią a Puszczą Niepołomice od pierwszych minut było bardzo żywe. Widać było "głód gry" w rozgrywkach ligowych u obu drużyn. Zarówno "Pasiaki" jak i "Żubry" miały swoje sytuacje. Zaledwie kwadrans musieliśmy czekać na pierwszą bramkę w meczu inauguracyjnym rozgrywek Fortuna 1 ligi.

Piłkarze Radosława Mroczkowskiego badzo dobrze rozegrali rzut rożny, a piłkę głową w bramce Puszczy umieścił Jakub Wróbel. Jednak radość Resovii trwała zaledwie dwie minuty, bowiem we własnym polu karnym jednego z piłkarzy z Niepołomic sfaulował Nemanja Marković. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jewhen Radionow i pokonał bramkarza gospodarzy. Tym samym na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 mieliśmy remis.

Kolejny gol padł zaledwie dwie minuty później. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Josip Soljić, a akcję na lewym skrzydle zamykał Kamil Słaby i strzałem prawą nogą pokonał Mateusza Górskiego. W kolejnych minutach trwała walka na całym boisku. Więcej bramek w pierwszej części gry już nie padło, ale arbiter główny pokazał aż siedem żółtych kartek, w tym pięć dla piłkarzy gości.

Po zmianie stron dwie dobre okazje mieli piłkarze "Pasiaków". Jednak ich strzały były niecelne. W odpowiedzi Michał Czarny uderzył w kierunku bramki Kamila Dybskiego, ale jego strzał był zbyt słaby. W kolejnych minutach mieliśmy dużo walki, jednak obie drużyny nie potrafiły wyklarować sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Ostatecznie nie padło więcej goli w pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2020/21 w Fortuna 1 lidze. Apklan Resovia pokonała Puszczę Niepołomice 2-1 i piłkarze Radosława Mroczkowskiego opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Jest to wymarzony początek rundy wiosennej dla beniaminka z Rzeszowa, który w przerwie zimowej przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Warto dodać, że w pierwszym składzie zobaczyliśmy tylko trzech graczy z rundy jesiennej!

1-0 Jakub Wróbel (15)
1-1 Jewhen Radionow (17-rzut karny)
2-1 Kamil Słaby (19)