2021-02-04 19:53:00

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Savino Del Bene Scandicci

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Savino Del Bene Scandicci (fot. Developres SkyRes Rzeszów)
Developres SkyRes Rzeszów w ostatnim meczu w Schwerin pokonał Savino Del Bene Scandicci. Podopieczne Stephana Antigi z ekipą z Włoch ugrały komplet oczek.

Developres SkyRes Rzeszów chciał udanie zakończyć zmagania w Schwerin i w meczu z Savino Del Bene Scandicci liczył na wygraną. Podopieczne Stephana Antigi błyskawicznie ruszyły do ataku i objęły prowadzenie. Popularne "Rysice" przeważały, jedna z czasem zespół z Włoch zaczął niwelopwać straty. Rzeszowianki trzymały jednak nerwy na wody i kontrolowały przebieg meczu.

Podkarpacki zespół w końcówce seta mocniej przycisnął i odjechał ekpe ze Scandicci. Włoszki nie dawały jednak za wygraną i po chwili doprowadziły do wyrównania. Zarówno jedna jak i drużyna liczyła na wygraną. Końcówka pierwszej odsłony była niezwykle zacięta, ale jednak wygrało ją Savino Del Bene, które pokonało Developres 35-33.

Porażka w pierwszym secie mocno podrażniła "Rysice", które jako pierwsze objęły prowadzenie w drugiej odsłonie. Szybko jednak wyrównał zespół z Włoch i mecz zrobił się wyrównany. Oba zespoły szły cios za cios, a wynik oscylował wokół remisu. W końcówce jednak to podopieczne Stephana Antigi wypracowały przewagę. Ta okazała się wystarczająca, a ekipa znad Wisłoka wygrała 25-22.

Wyrównanie stanu rywalizacji dodało skrzydeł Developresovi, który w trzecim secie chciał pójść za ciosem. Początek trzeciej odsłony był wyrównany, ale z czasem podobnie jak we wcześniejszych partiach, to zespół z Podkarpacia doszedł do głosu. Rzeszowianki nie popełniły błędów z pierwszego seta i tym razem ponownie wygrały go 25-22, a zamknęła go Kiera Van Ryk.

Zespół z Podkarpacia miał już pewne "oczko", jednak nie zamierzał na tym poprzestawać i w czwartej odsłonie rozpoczął walkę o komplet. Łatwo nie było, bowiem Savino Del Bene Scandicci także chciało ugrać jakąś zdobycz punktową. Początek seta był wyrównany, jednak z czasem Developres SkyRes Rzeszów piąty bieg i ogjechał drużynie z Włoch.

Rzeszowianki wiedziały jednak, że muszą zachować koncentrację, jeśli chcą wygrać. Ekipa ze Scandicci nie dawała jednak za wygraną i szybko zniwelowała stratę. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca. Czwarty set się trochę przedłużył, jednak ostatecznie wygrał go zespół z Podkarpacia w stosunku 28-26, a cały mecz 3-1.

Developres SkyRes Rzeszów - Savino Del Bene Scandicci 3-1 (33-35, 25-22, 25-22, 28-26)