2021-01-31 18:01:00

Zwycięska seria Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przerwana! Asseco Resovia Rzeszów pokazała pazur i zdobyła 2 punkty

Asseco Resovia Rzeszów w tie-breaku pokonała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (fot. Patryk Górecki)
Asecco Resovia Rzeszów pokonala na wyjeździe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie było bardzo zacięte, a zwycięzcę musiał wyłonić tie-break.

Asseco Resovia Rzeszów liczyła na przełamanie po ostatniej porażce z Vervą Warszawa. Podopieczni Alberto Giulianiego całkiem udanie rozpoczęli mecz z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przyejzdni szybko objęli prowadzenie, a następnie odskoczyli ekipie z województwa opolskiego. ZAKSA starała się jeszcze nawiązać walkę z drużyną z Rzeszowa, która okazała się górą w pierwszym secie, a dzieła zniszczenia dokonał Klemen Cebulj.

Drugi set był bardziej wyrównany, a ekipa z Kędzierzyna-Koźla chciała się zrewanżować przyjezdnym. Oba zespoły szły cios za cios, jednak z czasem to ZAKSA objęła prowadzenie. Wtedy Alberto Giuliani poprosił o czas. Zespół Nikoli Grbicia po chwili odskoczyli na dwa oczka, ale niedługo po tym, goście doprowadzili do wyrównania.

Końcówka drugiego seta była niezwykle wyrównanana. Asseco Resovia złapała wiatry w żagle, po tym jak Jakub Kochanowski zagrał w siatke. Karol Butryn następnie podwyższył prowadzenie. Miejscowi popełniali błędy, a zwycięstwo w secie przypieczętował Nicolas Szerszeń. ZAKSA nie zamierzała tak tego zostawiać i w trzecim secie zamierzała złapać kontakt.

Rzeszowianie zaś chcieli wygrać seta i zakończyć tą potyczkę, jednak podopieczni Alberto Giulianiego wiedzieli, że łatwo nie będzie. Trzeci set lepiej rozpoczął się dla ekipy z województwa opolskiego, która najpierw objęła prowadzenia, a następnie odskoczyła. Podkarpacka drużyna próbowała nawiązać walkę, ale miejscowi kontrolowali sytuację na boisku.

ZAKSA w końcówce seta mocniej przycisnęła i wygrała go 25-17, a zakończył go udany atak Aleksandra Śliwki. To widocznie podrażniło zespół z Rzeszowa, który szybko objął prowadzenie, chcąc jak najszybciej załatwić sprawę. Do pewnego czasu, a konkretnie do stanu 13-13 szło całkiem nieźle. Potem zrobił się problem, a gospodarze wyszli na prowadzenie.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i z czasem odkoczyli Asseco Resovii, wrzucając piąty bieg. Zanosiło się więc na tie-break, który zapewnił Kamil Semeniuk. Piąty set był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Stawką były dwa oczka, które z chęcią przygarnęłaby drużyna z Rzeszowa. Emocji nie brakowało, lecz podopieczni Alberto Giulianiego zachowali koncentrację, a zwycięstwo zapewnił Karol Butryn.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 2-3 (19-25, 21-25, 25-17, 25-19, 14-16)