2021-01-26 20:01:34

Czy Legalny Hazard Ma Jakieś Zalety?

Polskie prawo hazardowe jest bardzo restrykcyjne w porównaniu z prawem obowiązującym w innych krajach Unii Europejskiej. Każde kasyno internetowe w naszym kraju musi posiadać odpowiednie licencje, aby móc legalnie oferować swoje usługi polskim graczom, dzięki czemu mogą oni cieszyć się bezpieczną i uczciwą grą.
 
W tym artykule zastanowimy się nad tym, czy poluzowanie obowiązującej legislacji i większa dostępność do legalnego hazardu ma jakieś zalety.

Uregulowana branża hazardowa pomaga chronić graczy

Nie jest niczym zaskakującym, że jeżeli ludziom zabrania się robić określonych rzeczy, powoduje to, że pragną oni robić je jeszcze bardziej. W przypadku hazardu, ta droga może prowadzić do niebezpieczeństw, takich jak korzystanie z usług nieuczciwych operatorów lub nawet przestępców. Konsekwencje mogą być nieciekawe - od stania się ofiarą oszustów po utratę oszczędności życia.
 
Dzięki łatwemu dostępowi do regulowanego rynku gier hazardowych gracze mogą być znacznie bardziej chronieni i bez obaw korzystać z ulubionej rozrywki. W regulowanych rynkach pojawia się więcej zaufanych kasyn, które zobowiązane są do przestrzegają prawa, co w rezultacie przyciąga większą liczbę graczy.

Korzyści z podatków

Opodatkowanie kasyn może przynieść ogromne korzyści i regularnie dostarczać zastrzyków pieniędzy każdemu rządowi. Dobrze wiemy, że szczęście stoi zwykle po stronie kasyna i to one najczęściej wygrywają, a największe sieci kasyn generują wręcz astronomiczne zyski.
 
W wielu krajach wszystkie zyski kasyna podlegają opodatkowaniu - jest to zwykle podatek od dochodu z gier (GGR). Wyjątek stanowi Rosja, gdzie kasyna nie są w ogóle opodatkowane. Z kolei we Francji GGR może sięgać nawet 83,5%, w Makau 39%, a w Wielkiej Brytanii 50%. Poza przychodem z podatków, kasyna mogą również zapewnić nowe miejsca pracy oraz przyciągnąć turystów tak, jak ma to miejsce, chociażby w Las Vegas czy wspomnianym wcześniej Makau.

Problem uzależnienia od hazardu

Mówiąc o zaletach legalnego hazardu nie sposób nie wspomnieć o problemach, jakich doświadczają nałogowi hazardziści. Czy liczba osób uzależnionych od hazardu zmaleje po tym, gdy hazard stanie się łatwo dostępny? Z pewnością nie. Tym, co może pomóc jest z pewnością zwiększenie funduszy na pomoc osobom z problemami, dostępność bezpłatnych poradni oraz kampanie informacyjne, które mogą pomóc w rozpoznaniu u siebie objawów uzależnienia od hazardu.
 
Nie bez znaczenia jest też postawa samych kasyn. Większość regulowanych i licencjonowanych kasyn internetowych umożliwia samodzielne ustawienie limitów na grę, które mogą obejmować ilość wydanych pieniędzy lub czasu spędzonego na grze, a nawet zablokowanie możliwości korzystania z danego kasyna lub sieci kasyn.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij