2021-01-26 20:16:00

Developres SkyRes Rzeszów przegrał w tie-breaku z Grot Budowlanymi Łódź

Developres SkyRes Rzeszów ugrał punkt w starciu z Grot Budowlanymi Łódź (fot. Patryk Górecki)
Developres SkyRes Rzeszów ugrał oczko w starciu z Grot Budowlanymi Łódź. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie wygrała ekipa z województwa łódzkiego.

Początek spotkania był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końcówki pierwszego seta. Grot Budowlani Łódź nie zamierzali jednak sobie robić nerwówki i mocniej przycisnęli. Developres SkyRes Rzeszów starał się jeszcze zmniejszyć straty, ale ostatecznie to przejezdne wygrały, a decydujący cios zadała Veronica Jones-Perry.

Drugi set lepiej rozpoczął się dla popularnych "Rysic". Podopieczne Stephana Antigi szybko objęły prowadzenie 2-0 i z wraz z kolejnymi zagrywkami tą dwupunktową przewagę udawało się utrzymać. Z czasem jednak przyjezdne wyrównały, a następnie odskoczyły. Ekipa znad Wisłoka miała problem, lecz było jeszcze trochę czasu by powalczyć o korzystny rezultat.

Drużyna z Łodzi włączyła piąty bieg i znacznie odjechała miejscowym. Rzeszowianki próbowały jeszcze walczyć, ale ostatecznie Budowlani wygrali 25-16, a decydujący cios zadała Zuzanna Górecka.  Developres był bardzo mocno podrażniony i za wszelką cenę chciał złapać kontakt. Od początku to gospodynie nadawał ton rywalizacji.

Łodzianki z czasem jednak zaczęły zmniejszać stratę, ale nie udało im się wyrównać. Podopieczne Stephana Antigi chciały wygrać trzeciego seta łatwo, szybko i przyjemnie. Cel udało się zrealizować, jednak przyjezdne napsuły trochę krwi drużynie z Podkarpacia. Dzieła zniszczenia dokonała Aleksandra Rasińśka, która sprawiła, że popularne "Rysice" złapały kontakt.

Miejscowe były mocno podbudowane i w czwartej części spotkania chciały zagwarantować sobie punkt. Mecz był wyrównany, a oba zespoły miały o co walczyć. Nikt jednak nie odstawiał nogi, a zacięty pojedynek był toczony niemal do samego końca seta. Gospodynie mocniej przycisnęły i odskoczyły drużynie z Łodzi, wobec czego blisko było wymarzonego wyrównania.

Zespół Developresu zrobił swoje, a oczko zapewnił udany blok ataku Veroniki Jones-Perry. Rzeszowianki chciały pójść za ciosem i wygrać to spotkanie, jednak takie same plany miały przyjezdne. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły "Rysice", co widocznie podrażniło ekipę Budowlanych. Ta szybko odskoczyła podopiecznym Stephana Antigi.

Sprawa się skomplikowała, a gospodynie miały problem. Łodzianki były bezlitosne i sukcesywnie powiększały przewagę nad drużyną z Rzeszowa. Ta próbowała jeszcze coś zrobić, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Budowlanych, które wygrały 15-8, a cały mecz 3-2, który zamknęła Weronika Centka.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2-3 (20-25, 16-25, 25-21, 25-21, 8-15)