https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-03 19:39:06

Szymon Szydełko rozpoczął pracę w Krakowie. Na co może liczyć Hutnik?

Szymon Szydełko (wcześniej Stal Stalowa Wola) poprowadzi piłkarzy drugoligowego Hutnika Kraków (fot. Radosław Kuśmierz)
Szymon Szydełko (wcześniej Stal Stalowa Wola) poprowadzi piłkarzy drugoligowego Hutnika Kraków (fot. Radosław Kuśmierz)
Szymon Szydełko, były trener Stali Stalowa Wola, końcem ubiegłego roku został nowym szkoleniowcem drugoligowego Hutnika Kraków. Podkarpacki szkoleniowiec rozpoczął już pracę w krakowskim klubie.
 
Lada dzień do zajęć przed rundą wiosenną wrócą piłkarze drugoligowego Hutnika Kraków. Prowadzić ich będzie pochodzący z Podkarpacia Szymon Szydełko. Z pewnością czeka go ciężka praca, bo Hutnicy jak na razie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Hutnik Kraków musi odrabiać straty

Runda jesienna dla beniaminka z Krakowa była bardzo nieudana. Zespół przegrał aż 12 z 17 spotkań i z dorobkiem zaledwie 13 "oczek" jest czerwoną latarnią ligi. 
 
W Krakowie ewidentnie potrzebowa zmian, bo koncepcja Leszka Janiczaka, który pracował w Krakowie od października 2016 roku, najwyraźniej się wyczerpała. Nikt nie odbierze mu oczywiście wprowadzenie Hutnika najpierw do 3, a później do 2 ligi, ale w sezonie 2020/2021 krakowianie jak na razie spisują się bardzo słabo. Ratunkiem dla klubu z Nowej Huty ma być Szymon Szydełko.
 
Były szkoleniowiec Stali Stalowa Wola pracę w Krakowie rozpocznie na samym dole ligowe tabeli. Sytuacja jednak na pewno jest do uratowani, bo do czwartego od końca Znicza Pruszków Hutnik Kraków traci zaledwie trzy punkty. Może więc się okazać, że straty szybko uda się odrobić i zapewnić krakowskiej drużynie spokojny ligowy byt, bo z pewnością taki cel postawiony został przed popularnym "Szuwarem".

Szydełko spadł ze "Stalówką", ale miał pecha

37-letni Szymon Szydełko karierę trenerską rozpoczynał drużynie SMS-u Resovia, pracował także w kadrze seniorów Podkarpackiego ZPN z którą sięgną po wicemistrzoswo Polski (Region's Cup). Później był trenerem w Izolatorze Boguchwała, Crasnovii Krasne, Karpatach Krosno, Resovii, JKS-ie Jarosław i Sokole Sieniawa.
 
Do drugoligowej Stali Stalowa Wola trafił końcem sierpnia 2019 roku. Objął drużynę w sporym kryzysie i do końca walczył o utrzymanie. Pewnie gdyby nie pandemia, która wywróciła do góry nogami całą ligę udałoby mu się to. Niestety stało się inaczej.
 
Dość powiedzieć, że po wznowieniu rozgrywek - pomiędzy kwietniem a lipcem tego roku - Stal Stalowa Wola pod wodzą Szymona Szydełko była najlepiej punktującą drużyną w lidze (22 punkty w 12 meczach). To jednak nie wystarczyło do utrzymania - w decydującym meczu "Stalówka" przegrała u siebie z Pogonią Siedlce i musiała pogodzić się ze spadkiem. A niedługo później Szymon Szydełko stracił pracę.
 

Pierwszy zmiany w nowym klubie

Szymon Szydełko pracę w Hutniku Kraków rozpoczął dokładnie 23 grudnia ubiegłego roku, czyli dzień przed Wigilią. Jego asystentem będzie Grzegorz Staszewski, a dotychczasowy drugi trener, Łukasz Kawa, poprowadzi drużynę juniorów CLJ U-18. Z Hutnik odchodzi także trener bramkarzy Rafał Skórski.
 
Nowy szkoleniowiec, w porozumienie z zarządem klubu i dyrektorem sportowym, podjął decyzję co do zawodników, którzy zostaną wystawieni na listę transferową Hutnika Kraków. Na tej liście znaleźli się obrońcy Przemysław Antoniak i Paweł Pyciak, pomocnicy Szymon Hajduk, Tomasz Kurek, Patryk Matyek i Mateusz Reczulski oraz napastnik - Adrian Wójcik.
 
Krakowski klub opublikował również listę zimowych sparingpartnerów. Pierwszym, już 16 stycznia, będzie pierwszoligowa Apklan Resovia. Później piłkarzy Hutnika Kraków czekają kontrolne pojedynki z Sandecją Nowy Sącz, GKS-em Jastrzębie, Podhalem Nowy Targ, Zagłębiem Sosnowiec, MFK Frydek-Mistek, Polonią Bytom, Popradem Muszyna i Stalą Stalowa Wola.
 
Szymonowi Szydełko życzymy oczywiście powodzenia i miejmy nadzieję, że pomoże krakowskiej ekipie osiągnąć wynaczone cele. A takim z pewnością jest spokojny drugoligowy byt i budowanie drużyny na najbliższe lata.

Aktualna tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 7

Rozwiąż działanie =

Jednoryb 2021-01-03 20:39:44 10 8

Wielki strateg naściąga szrotu synków swoich kumpli z wioski wielkie gwiazdy co nie potrafią piłki kopnąć. Zacznie się taktykowanie i będzie kolejny spadek wielkiego stratega

Ja 2021-01-03 20:18:02 6 6

Na spadek hahahA

Jednoryb 2021-01-03 20:39:44 10 8

Wielki strateg naściąga szrotu synków swoich kumpli z wioski wielkie gwiazdy co nie potrafią piłki kopnąć. Zacznie się taktykowanie i będzie kolejny spadek wielkiego stratega

Rafał 2021-01-04 06:24:06 0 3

Już raz że Stalówki wzięli do Hutnika trenera z certyfikatem UEFA Pro. Hutnik był wówczas w podobnej sytuacji, w ówczesnej trzeciej lidze. Niestety z tamtym specjalistą (Albinem Mikulskim) spadł z hukiem. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie powtórki z tamtego scenariusza.

Stary Małpiszon 2021-01-04 11:47:27 8 1

No to zaciąg z Sieniawy się szykuje.

... 2021-01-04 14:10:44 5 1

Szydełko spadł ze "Stalówką", ale miał pecha
Pecha można mieć, jak ptak na mnie nasra, hahaha:(

cxcxc 2021-01-05 07:48:26 0 6

Wieśniakom z pławo powykręca mordy w pałąk, gdy Hutnik się utrzyma ciekawe co wtedy będą miauczeć ^^

śsk hh6I 2021-01-05 08:22:17 0 1

Pozbywa się Hajduka? Dziwna decyzja moim zdaniem, no, ale Szydełko raczej wie lepiej.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij