https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-18 13:10:00

Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków: Szymon Grabowski? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

Artur Trębacz ocenił rundę jesienną w wykonaniu Hutnika Kraków. (fot. archiwum)
Artur Trębacz ocenił rundę jesienną w wykonaniu Hutnika Kraków. (fot. archiwum)
Jeszcze nie ma decyzji co do tego kto poprowadzi Hutnik w rundzie wiosennej. Sytuacja jest dynamiczna. Szymon Grabowski? Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział nam prezes Hutnika Kraków, Artur Trębacz. Zobaczcie co jeszcze mówił prezes klubu z Nowej Huty po zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2020/21.
 
- Jak ocenia Pan rundę jesienną w wykonaniu Hutnika Kraków w 2 lidze?
 
- Patrząc na tabelę to nie wygląda to za dobrze. Aczkolwiek z drugiej strony nie jest to, że wszystko nam uciekło. Jesteśmy w zasięgu wzrokowym z drużynami, z którymi będziemy walczyć o utrzymanie.  Miejmy nadzieję, że uda się drużynę przeformatować i na tyle zmotywować, że tę walkę podejmiemy. Absolutnie nie składamy broni i cel jest jeden. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać się w 2 lidze.
 
- Leszek Janiczak wczoraj oficjalnie zrezygnował z pracy w Hutniku. Już po meczu z Sokołem Ostróda wspominał, że może tak się stać. Było to zaskoczeniem?
 
- Dla mnie nie było, bo dużo ostatnio rozmawialiśmy. Zatem byłem przygotowny na taką decyzję. Jest to ruch zaskakujący bardziej z perspektywy czasu, który trener u nas spędził, bo to ponad cztery lata. Jest to zmiana dla nas dość poważna, jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu. Do tej pory działaliśmy w wypracowanych formułach. Natomiast można było się tego spodziewać. Trener Janiczak jest honorowy i widział jakie są wyniki. Gra nie była najgorsza, natomiast nie broniło się to wynikami. Zatem zmiana była konieczna. Myślę, że to była odpowiedzialna i słuszna decyzja.

- Czy Leszek Janiczak pozostanie w klubie w innej roli?
 
- Mamy strukturę podobną jak w Cracovii. Trener też jest członkiem zarządu, dużo nam pomaga w sprawach organizacyjnych. Jest w zespole, który sprawuje piecze, żeby klub prawidłowo funkcjonował i nadal będzie to robił. Dalej będziemy budować ten klub i starać się go stawiać na nogi, żeby jeszcze lepiej się prezentował nie tylko sportowo, ale też organizacyjnie. 
 
- Kto go zastąpi?
 
- Jesteśmy w trakcie rozmów. Jeszcze nie ma decyzji co do tego kto poprowadzi Hutnik w rundzie wiosennej. Sytuacja jest dynamiczna.
 
- Wczoraj był na trybunach w czasie sparingu wewnętrzengo był obecny Szymon Grabowski. Czy jest jedną z opcji?
 
- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.
 
- Jak wygląda sprawa kadry. Były prowadzone już rozmowy z zawodnikami, którzy mają odejść oraz z potencjalnymi wzmocnieniami?
 
- Jeszcze nie zrobiliśmy takiego podsumowania. Wczoraj był ostatni mecz kontrolny rozegraliśmy. Było kilku zawodników testowanych. Natomiast będzie to wszystko analizować i oceniać każdego zawodnika indywidualnie. Później będzie dobierać zespół ludzki, żeby był mocniejszy pesonalnie w przyszłej rundzie.
 
- Czy tym razem będziecie patrzeć na zawodników z wyższych lig? Do tej pory raczej do Hutnika trafiali wybijający się gracze z niższych lig.
 
- Wiadomo, że my mamy ograniczone możliwości. Przede wszystkim ograniczają nas finanse, więc nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnej poprzeczki. Aczkolwiek sprowadzanie ogranych zaburzyłoby nasz sposób budowania składu. Cały czas robimy to samo, czyli sprowadzamy zawodników, którzy chcą się wykazać. Stawiamy na takich, którzy mają potencjał, aby się u nas rozwijać. I w tę stronę nadal będziemy szli, jeśli chodzi o dobór zawodników.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij