2020-12-17 17:20:00

Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe Pogoń Prudnik

Miasto Szkła Krosno wygrało w Prudniku i awansowało na 9. miejsce (fot. Konrad Kwolek)
Masto Szkła Krosno w środowe popołudnie pokonało na wyjeździe ekipę Pogoni Prudnik. Podopieczni Marcina Radomskiego awansowali tym samym na dziewiąte miejsce w tabeli.

Początek spotkania rozgrywanego na Opolszczyźnie, nienajlepiej ułożył się dla Miasta Szkła Krosno, które na dzień dobry przegrywało 7-0. Podopieczni Marcina Radomskiego ruszyli do odrabiania strat i te szybko zniwelowali do czterech oczek. Po chwili jednak, Pogoń Prudnik odskoczyła na sześciopunktowe prowadzenie, a celny lay-up zanotował Tomasz Madziar.

Krośnianie nie zamierzali się poddawać i dzielnie walczyli na terenie rywala. To się opłaciło, bowiem Miasto Szkła zmniejszyło dystans do dwóch punktów, za sprawą Alana Czujkowskiego, który celnie rzucił za trzy. Przyjezdni po krótkiej przerwie, szybko wyrównali. Pogoń nie zamierzała tak tego zostawiać i po chwili znów odskoczyła ekipie z Podkarpacia.

Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego czym prędzej chciał zmniejszyć straty i to się udało, bowiem drużyna Miasta Szkła w 8. minucie drugiej kwarty przegrywała 29-28. Końcówka tej części gry była niezwykle zacięta, jednak to ekipa z Prudnika schodziła w lepszych humorach na chwilowy odpoczynek, bowiem jej przewaga wynosiła trzy oczka.

Miejscowi szybko po zmianie stron powiększyli prowadzenie i ekipa z Krosna zaczęła mieć problem. Z czasem jednak Miasto Szkła włączyło piąty bieg i odrobiło straty, lecz po chwili sytuacja znowu się powtórzyła i Pogoń po raz kolejny odskoczyła. Podopieczni Marcina Radomskiego w ostatniej kwarcie postanowili więc postawić wszystko na jedną kartę.

Prudniczanie powiększyli przewagę, jednak po chwili podkarpacki zespół ponownie ją zniwelował. Miasto Szkła cały czas goniło wynik, jednak było na tyle skuteczne, że strat z każdą chwillą malała. Goście dostali wiatru w żagle i w końcówce dobili rywala. Ostatnie minuty meczu były bardzo zacięte, jednak krośnianie nie dali już sobie wyrwać prowadzenia i po końcowej syrenie cieszyli się z wygranej.

Pogoń Prudnik - Miasto Szkła Krosno 85-90 (14-12, 25-24, 22-19, 24-35)

Pogoń Prudnik: Sanny 7, Pisarczyk 7, Mordzak 12, Nowakowski 23, Madziar 9, Kutta 10, Kapuściński 0, Mroczek-Truskowski 5, Janiak 12, Garwol 0

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 22, Oczkowicz 4, Czujkowski 23, Żmudzki 7, Wieloch 14, Ciesielski 5, Krzywdziński 8, Ciechociński 7

Sędziowali: Marek Czernek, Michał Pogon, Mateusz Dukiel

Komisarz: Jan Gandor