2020-10-17 17:16:00

Blamaż Stali Rzeszów! Wysoka porażka ze Śląskiem II Wrocław

Stal Rzeszów została upokorzona przez Śląsk II Wrocław. (fot. archiwum)
Stal Rzeszów przegrała 0-3 ze Śląskiem II Wrocław. Ekipa "Biało-niebieskich" nie miała pomysłu na grę w tym spotkaniu.

Od początku meczu lepiej prezentowali się piłkarze Śląska II Wrocław. Ekipa przyjezdnych dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie stwarzała sobie klarownych sytacji. Po dwudziestu minutach gry nastąpiło przebudzenie Stali Rzeszów. Na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Reiman, ale z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny sparował stojący w bramce gości, Dariusz Szczerba.

Siedem minut później było 0-1. Lewoskrzydłowy rezerw Śląska wrzucił w pole karne w kierunku Rafała Makowskiego, który ograł Jarosława Fojuta. Obrońca Stali Rzeszów jeszcze poślizgnął się przy tej interwencji. Natomiast napastnik Śląska stanął oko w oko z Wiktorem Kaczorowskim i nie dał mu najmniejszych szans na interwencję.

Później "Biało-niebiescy" probówali wyrównać starty, ale nie potrafili stowrzyć sobie żadnej klarownej sytuacji i na przerwę gości schodzili z przewagą jednej bramki. Siedem minut po zmianie stron Radosław Sylwestrzak miał doskonałą okazję na wyrównanie, ale uderzył w boczną siatkę.

W 55. minucie Sebastian Bergier wpadł w pole karne gospdarzy przedzierając się między obrońcami Stali i został sfaulowany przez Kostkowskiego. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pokonał Kaczorowskiego.

Cztery minuty później było po meczu. Znów zawodnicy Śląska nie mieli problemów ze sforsowaniem słabo grającej w tym meczu obrony Stali. Koronkową akcję gości wykończył Bergier, który tym samym zaliczył dublet.

Stal Rzeszów bardzo słabo prezentowała się w tym meczu, podopieczni Marcina Wołowca nie mogli stworzyć sobie żadnej sytuacji. Natomiast goście mogli podwyższyć prowadzenie, a Bergier zaliczyć hat-tricka. Jednak Kaczorowski popisał się doskonałą interwencją. Ostatecznie więcej bramek nie padło. Stal została wypunktowana i przegrała 0-3.

0-1 Rafał Makowski (27)
0-2 Sebastian Bergier (56-rzut karny)
0-3 Sebastian Bergier (60)