https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-15 18:53:14

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – na czym polega, jakie niedoskonałości poprawia?

Podobne tematy lifestyle zdrowie
Gdy na twarzy pojawiają się oznaki starzenia, policzki opadają, a zmarszczki pokrywają coraz większą powierzchnię skóry, być może szukasz rozwiązania w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli nie chcesz decydować się na ingerencję chirurga, sprawdź szczegóły dotyczące bezoperacyjnego modelowania. Wolumetria twarzy za pomocą wypełniacza z kwasem hialuronowym może poprawić wiele niedoskonałość. Sprawdź, na czym to polega! 

Co to jest wolumetria?

Wolumetria twarzy to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej. Polega on na wstrzyknięciu w tkanki preparatów wypełniających, które mają na celu redukcję wielu niedoskonałości. Za pomocą wolumetrii można cofnąć oznaki starzenia, ale także skorygować nierówności i źródło kompleksów u osób młodych.

Metoda ta określana jest jako bezoperacyjne modelowanie twarzy. Lekarz za pomocą wypełniacza, którym najczęściej jest preparat zawierający kwas hialuronowy, może poprawić wygląd, a efekty pojawiają się bezpośrednio po zabiegu.

Wolumetria twarzy na oznaki starzenia

Zmarszczki i bruzdy nie są jedynymi oznakami mijającego czasu. Wraz z wiekiem skóra traci naturalną podporę, którą są tłuszcze i sieć włókien kolagenowych. Grawitacja, zmiany hormonalne i czynniki środowiskowe wpływają niekorzystnie nie tylko na zewnętrzną warstwę skóry, ale także na jej rusztowanie. Konsekwencją jest utrata naturalnego napięcia i wiotczenie skóry.

W wyniku procesów starzenia dochodzi do opadania kącików ust i powiek. Z kolei nadmiernie opadające policzki (chomiki) sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i niesymetryczną. Wszystkie te oznaki zmieniają proporcje twarzy, przez co zmianie ulega całokształt naszego wyglądu.

Wolumetria jest zabiegiem, który polega na modelowaniu twarzy w taki sposób, aby przywrócić jej pierwotny wygląd. Zabieg ten pozwala więc na uzyskanie efektów, takich jak:

  1. poprawa napięcia skóry,
  2. podniesienie i wypełnienie opadających policzków;
  3. poprawa konturów twarzy;
  4. redukcja zmarszczek i bruzd;
  5. spłycenie ubytków tkankowych;
  6. wygładzenie wszelkich nierówności;
  7. nawilżenie skóry.

Jakie niedoskonałości można zredukować za pomocą wolumetrii?

Na wolumetrię twarzy często decydują się osoby w średnim wieku, u których pojawiły się widoczne oznaki starzenia. Niemniej jednak wolumetria z kwasem hialuronowym cieszy się dużym uznaniem także wśród osób młodszych, które chcą szybko i bezboleśnie poprawić swój wygląd.

W jakim wieku można zdecydować się na wolumetrię twarzy? Nie ma ściśle określonej granicy. Za pomocą tego małoinwazyjnego zabiegu możliwa jest poprawa wyglądu nosa, ust i policzków, dlatego jest to metoda dedykowana każdemu, kto chce poprawić wygląd.

Kwas hialuronowy stosowany jest m.in. do powiększania warg i wyrównywania asymetrii. Wolumetria z tym wypełniaczem pomaga również pacjentom, którzy chcą poprawić kształt nosa, czy zredukować ubytki tkankowe, np. po urazach.

Przeprowadzana jest także wolumetria brody i żuchwy, która ma na celu poprawę owalu twarzy. Na zabieg taki można się zdecydować nie tylko przy nadmiernej wiotkości skóry, ale także w przypadku chęci nadania twarzy nieco innego wyglądu. Wypełnienie podbródka i brody sprawia, że twarz wygląda szczuplej, ulega optycznemu wydłużeniu.

Przebieg wolumetrii twarzy

W trakcie wolumetrii specjalista za pomocą iniekcji podaje preparat wypełniający w wybraną partię twarzy, czasem także w szyję. Ilość zastosowanego kwasu hialuronowego zależy od tego, jaki defekt chcemy zredukować i jakich efektów oczekujemy.

Wolumetria twarzy jest zabiegiem bezbolesnym. Odczuwa się jedynie nakłucia i rozpieranie tkanek w miejscu wstrzyknięcia preparatu, ponieważ jest on podawany w głębokie warstwy skóry, co pozwala na wypełnienie nawet dużych nierówności. Po zabiegu mogą pojawić się łagodne zaczerwienienia, które szybko mijają.

Bezoperacyjna poprawa owalu twarzy, czy wypełnianie ust lub zmarszczek pozwala na diametralną, ale jednocześnie naturalną poprawę wyglądu. Jeśli i Ty chcesz pozbyć się kompleksów lub cofnąć oznaki starzenia o kilka lat – dowiedz się więcej na temat wolumetrii w Centrum DER-MED w Katowicach!


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij