2020-10-12 11:10:11

Wyjazdowa wygrana Igloopolu Dębica

Piłkarze Igloopolu Dębica pokonali 2:1 Resovię II Rzeszów w wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki IV ligi podkarpackiej. Bramkę na wagę trzech punktów dla Morsów zdobył Mateusz Stańczyk.

Mecz dobrze rozpoczął się dla piłkarzy Igloopolu Dębica, bo już w 15. minucie wynik spotkania otworzył Przemysław Nalepka, pokonując golkipera gospodarzy. Morsy napierały na przeciwnika i przyniosło to efekt w postaci kolejnego trafienia, a jego autorem był Mateusz Stańczyk.

Szybkie prowadzenie 2:0 pozwoliło zawodnikom z Dębicy uspokoić grę, jednak ci dalej szli za ciosem i szukali następnych bramek. Ostatecznie wynik do przerwy nie uległ zmianie i to goście byli w lepszej sytuacji przed drugą połówką.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Resovia, która pokusiła się o zdobycia bramki kontaktowej. W 58. minucie spotkania Wojciech Rusinek znalezł sobie miejsce i pokonał bramkarza gości. Więcej goli już nie zobaczyliśmy i to Morsy wywiozły komplet punktów ze sobą.

0-1 Przemysław Nalepka 15
0-2 Adrian Stańczyk
1-2 Wojciech Rusinek 58