https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-09-28 17:09:23

Etui na dokumenty – modny i praktyczny dodatek galanteryjny

Podobne tematy lifestyle
Na dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karty płatnicze, banknoty czy wizytówki – etui to użyteczny dodatek galanteryjny, który pomoże w przechowywaniu wielu podręcznych rzeczy. Jak wybrać najlepsze etui na dokumenty? Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Skórzane etui – wszystko na swoim miejscu

Duże portfele po brzegi wypchane dokumentami, banknotami i monetami powoli odchodzą w przeszłość. Dzisiaj, gdy transakcje coraz częściej realizujemy bezgotówkowo, a zamiast kart lojalnościowych stosujemy smartfony, dużą popularnością cieszą się niewielkie etui, które idealnie nadają się do kieszeni spodni lub marynarki.

Eleganckie skórzane etui na dokumenty to modny i praktyczny dodatek galanteryjny, który będzie świetnym zamiennikiem portfela. Wykonane z wysokiej klasy skóry naturalnej jest jednocześnie stylowe, ale także trwałe i wytrzymałe, aby posłużyć na wiele lat.

Jak wybrać najlepsze etui do przechowywania dokumentów?

Pierwszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przy wyborze etui na dokumenty, jest gust. Oprócz tego warto uwzględnić kilka dodatkowych kwestii, aby zakup był całkowicie udany.

1. Materiał etui
Najlepszy zakup to etui wykonane ze skóry naturalnej, ponieważ ekologiczna narażona jest na szybsze zniszczenie – spękania, łuszczenie. Chociaż jest tańsza, lepiej postawić na naturę. Zastosowana na etui na dokumenty skóra powinna być gładka, wytrzymała. Jednym z najlepszych gatunków jest licowa skóra cielęca.

2. Konstrukcja etui
Dostępne w sklepach etui mają różne konstrukcje. Mogą przypominać proste kieszonki, ale również mogą być składane na pół. Galanteria ta dzieli się też pod względem swojej orientacji na pionową – składaną wzdłuż dłuższej osi, a także poziomą – składaną wzdłuż krótszej osi.

3. Wielkość etui
Etui powinno mieć takie wymiary, żeby łatwo zmieścić dokumenty w formie kart – dowód, prawo jazdy, także karty płatnicze. Te najmniejsze mają wymiary około 7 x 10 cm. Etui na dowód rejestracyjny mają nieco większy rozmiar – format takich akcesoriów to około 9,5 x 12 cm.

4. Liczba kieszonek w etui
Skórzane etui na dokumenty może zawierać od 2 do nawet ponad 10 kieszonek. Są one wykonane ze skóry lub z tworzywa sztucznego. Liczbę kieszonek najlepiej dopasować do swoich potrzeb. Im jest ich mniej, tym etui jest bardziej smukłe.

5. Zamknięcie etui
Najczęściej spotyka się skórzane etui na dokumenty bez zamknięcia. Kieszonki są odpowiednio wąskie i zabezpieczają przed wypadaniem zawartości. Dla dodatkowego bezpieczeństwa można jednak wybrać etui z zamknięciem – suwakiem, zatrzaskiem, jednak jego grubość jest wtedy na ogół nieco większa.

6. Wzór i kolor etui
Wybierając skórzane etui na dokumenty, warto dopasować je do swojego gustu oraz do stylu ubierania się. Producenci oferują galanterię w wielu wzorach i kolorach. Najlepiej sprzedają się proste modele czarne i brązowe. Zastosowana na etui na dokumenty skóra może być też dekoracyjna – tłoczona, lakierowana. Dodatkowo mogą mieć one ozdobne stebnowania kontrastową nicią, logo producenta

Skórzane etui – pomysł na elegancki upominek

Stylowe etui na dokumenty może być udanym podarunkiem dla bliskiej osoby na urodziny, imieniny, rocznicę czy pod choinkę. Ze względu na swój elegancki charakter bardzo dobrze sprawdzi się też jako oficjalny upominek biznesowy, na przykład dla szefa, kontrahenta, pracownika. Skórzane etui na dokumenty jako gotowy pomysł na prezent znajdziesz tutaj: https://www.skorzany.com/etui-na-dokumenty

Etui przeznaczone do przechowywania dokumentów, kart, a także banknotów to nowoczesna alternatywa dla pękatego portfela. Jest poręczne, wygodne i może być kapitalnym dodatkiem do wielu stylizacji.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij