http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-09-10 10:38:02

Ciekawe Ligi Piłkarskie Europy: Nie Tylko Premier League

Jeśli przejadły wam się już sprawdzone czołowe ligi Europy i chcielibyście oglądać pasjonujące mecze w których dla odmiany nie zobaczymy Lewandowskiego, warto zainteresować się innymi rozgrywkami.
 
Na starym kontynencie funkcjonuje nie tylko Serie A i Bundesliga, ale też wiele równie ciekawych, choć nieco mniej znanych lig futbolowych. W tym artykule przedstawimy trzy najciekawsze rozgrywki ligowe, które nie tak często trafiają na nagłówki gazet sportowych.

Swiss Super League: Futbol jak w szwajcarskim zegarku

Niewiele osób wie, że w Szwajcarii działa jedna z najstarszych piłkarskich lig świata, założona w 1897 roku. W pierwszej klasie rozgrywkowej gra niewiele drużyn, bo tylko 10, ale walka o miejsce na podium jest zaciekła. Obecnym mistrzem jest zespół BSC Young Boys z Berna, który wygrał mistrzostwa 14 razy. Rozgrywki w tej lidze składają się z 36 meczów, które rozgrywane są systemem kołowym, a więc zupełnie inaczej niż w typowej lidze europejskiej i każda para drużyn rozgrywa ze sobą aż cztery, a nie dwa mecze. Sprawia to, że liczba rozegranych meczów może być nawet większa niż gdzie indziej, a pozycja w tabeli nieprzewidywalna do końca sezonu. Szwajcarzy są pracowici, nawet gdy chodzi o futbol!

Primjer Liga: Rosyjska piłka na dwóch kontynentach

W obecnej formie liga rosyjska działa od 2001 roku i w każdą kolejkę gromadzi przed telewizorami miliony kibiców z Europy i z Azji. Aktualnym mistrzem Primjer Ligi Zenit Sankt Petersburg, a najwięcej tytułów zdobył Spartak Moskwa. Rosja jest jednak wielkim krajem i w tej lidze grają drużyny z tak odległych zakątków jak Czeczenia (Achmat Grozny) czy FK Ufa z egzotycznej Baszkirii. Drużyny muszą więc pokonać czasem tysiące kilometrów samolotem, aby spotkać się z rywalem. Zagraniczne gracze kuszeni są tu często bardzo dużymi pieniędzmi, których dla piłkarzy tam nie brakuje. To pasjonująca liga, w której nie brakuje zagranicznych gwiazd, a jej wielkim fanem jest sam Władimir Putin. 
 
Liga rosyjska cieszy się zresztą w naszym kraju coraz większą popularnością, a jej mecze pokazywał u nas Polsat Sport. Zaklady bukmacherskie na ligę rosyjską dostępne są u największych legalnych bukmacherów w Polsce, takich jak PZBuk. Jeśli więc chcesz spróbować czegoś innego niż ligi w stylu znanej wszystkim Premier League, typowanie zakładów piłkarskich ligi rosyjskiej może być świetną zabawą.

Premier Division: Ale ta irlandzka

Futbol jest w Irlandii bardzo popularnym sportem, a rozgrywki są tam na niezłym poziomie. Liga ta istnieje w zreorganizowanej formie od 1985 roku, a gra w niej 10 drużyn. Co ciekawe, stadiony są tam bardzo mało. Zamiast molochów we włoskim czy brytyjskim stylu, żadna arena nie przekracza tam 10 000 krzesełek. Nie zmienia to jednak faktu, że trybuny na czołowych meczach wypełnione są do ostatniego miejsca. Choć szczęście nie wydaje się sprzyjać Irlandczykom w europejskich pucharach, to na pewno nie brakuje im ducha walki. Aktualnym królem strzelców Irlandii jest Junior Ogedi-Uzokwe, który w ostatnim sezonie zaliczył 14 bramek. Mistrzem zaś jest FC Dundalk, który jest także najwyżej wycenianą tamtejszą drużyną według rankingu współczynnika UEFA. Tamtejsze rozgrywki warto śledzić, bo są one pełne napięcia, a gra prowadzona jest agresywnie, co skutkuje niekiedy dużą ilością bramek. Życzymy wielu piłkarskich emocji!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij