2020-08-05 20:08:17

Karpaty Krosno w finale wojewódzkiego Pucharu Polski! Po dogrywce pokonali Sokół Sieniawa

Aż 120 minut było potrzebne do wyłonienia drużyny, która zagra w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Ostatecznie to miano przypadło Karpatom Krosno, które po bramce Bartłomieja Wojtasika wygrały 1:0.

Wiemy już, że w Wielkim Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski zagrają Wisłok Wiśniowa oraz Karpaty Krosno. Ci drudzy do awansu potrzebowali aż 120 minut, ale jak się okazało, warto było walczyć przez tak długi czas na boisku.

Dla obu drużyn ten mecz był wycięczający. Ponad dwie godziny gry w nogach mocno dawało o sobie we znaki. Tę próbę wytrzymałości lepiej zdali podopieczni Dariusza Liany, który po bramce w 114. minucie pokonali trzecioligowy Sokół Sieniawa i z uśmiechem na twarzy schodzili do szatni.

Teraz przed krośnianami starcie z Wisłokiem Wiśniowa, który zapewne będzie chciał sprawić kolejną niespodziankę i odprawić z kwitkiem następnego rywala. Mecz finałowy odbędzie się w Krośnie 8 sierpnia. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16.

Karpaty Krosno - Sokół Sieniawa 1-0 (0-0) (po dogrywce)

1-0 Bartłomiej Wojtasik (114)