https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-07-24 08:53:00

Rusza 4 ligi podkarpacka 2020/2021! Kto faworytem?

Podobne tematy 4 liga podkarpacka
Watkem Korona Rzeszów jest głównym faworytem do awansu. (fot. Kuba Noworól)
Watkem Korona Rzeszów jest głównym faworytem do awansu. (fot. Kuba Noworól)
Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki 4 ligi podkarpackiej w sezonie 2020/2021. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi i odbędą się wszystkie zaplanowane mecze.
 
Po raz ostatni czwartoligowcy rywalizowali o ligowe punkty w weekend 7-8 marca, później nastąpiło zamrożenie i anulowanie rozrywek. Warto dodać, że to była pierwsza i zarazem ostatnia kolejka ligi w rundzie wiosennej.
 
Można rzec, że na walkę o punkty ekipy z 4 ligi podkarpackiej czekają aż od 16 listopada 2019 roku, bo wtedy zakończyła się runda jesienna. To blisko osiem miesięcy!
 

W 4 lidze podkarpackiej aż 22 zespoły

W sezonie 2020/21 w 4 lidze podkarpackiej będzie występować aż 22 zespoły. Jest to efekt decyzji Podkarpackiego ZPN-u, który zdecydował że poprzedni sezon zostanie zakończony z awansmi, ale bez spadków.
 
Wobec tego w lidze utrzymały się Start Pruchnik, Stal II Stalowa Wola, Legion Pilzno i Sokół Kolbuszowa Dolna, które były w strefie spadkowej. Natomiast do ligi dołaczyły ekipy, które wygrały rozgrywki swoich klas okręgowych, czyli Czarni 1910 Jasło, Sokół Nisko, Lechia Sędziszów Małopolski, Orzeł Przeworsk i Resovia II.
 
Liga zapowiada się pasjonująco. W każdej drużynie doszło do mniejszych lub większych roszad. Na papierze faworytem wydaje się Watkem Korona Rzeszów. Ekipa z Załęża już w poprzedniej rundzie była mocna, a teraz dołożyła Bartłomieja Buczka, Adriana Sitka oraz Szymona Kardysia
 
Również mocno wyglądają Karpaty Krosno. Ekipa prowadzona przez Dariusza Lianę wygrała wszystkie sparingi. Ponadto ograła już Czarnych Jasło i Ekoball Stal Sanok w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. 
 
Ciekawe transfery przeprowadziła również Głogovia Głogów Małopolski i wydaje się, że drużyna prowadzona przez Adama Wałczyka również będzie liczyć się w walce najpierw o pierwszą ósemkę ligi, a później o awans. Te trzy ekipy wygladają najlepiej na tle ligowych rywali. 

Co pokażą rezerwy?

Ciężko tak naprawdę przewidzieć dyspozycję drużyn rezerw, których w 4 lidze podkarpackiej w tym sezonie mamy aż trzy. To oczywiście Stal Mielec, Stal Stalowa Wola oraz Apklan Resovii. Ciężko tak na prawdę przewidzieć w jakich zestawieniach te ekipy będą występować, więc mogą sprawić nie jedną niespodziankę.

Mówiąc o 4 lidze podkarpackiej nie możemy zapominać o ogranych ligowcach, takich jak Wisłok Wiśniowa, Piast Tuczempy czy Izolator Boguchwała. W Wiśniowej Eugeniusz Niemiec pokazuje, że znów ma ochotę na coś więcej, a drużyna z Tuczemp to jak co roku solidny zespół.
 
Natomiast Izolator Boguchwała został klubem partnerskim Stali Rzeszów i też w perspektywie kilku lat ma walczyć o awans do wyższej ligi. Nie wydaje się jednak, aby miało nastąpić to już po tym sezonie. A może "Izolacja" sprawi niespodziankę?
 
W JKS-ie Jarosław doszło do zmiany trenera. Arkadiusz Baran zajął miejsce Pawła Załogi i doszło do kilku kosmetycznych roszad w składzie. Największy problem działacze JKS-u mieli ze stadionem, ale wydaje się, że i w tej materii wszystko się unormowało. Obecny skład JKS-u Jarosław powinien zapewnić im bezpieczny byt. A przy odrobinie szczęścia, kto wie?

Czarni Jasło wracają po latach

Dużo kolorytu lidze powinni dać Czarni Jasło. Klub ten wraca do 4 ligi podkarpackiej po kilku sezonach w klasie okręgowej. Wielkich wzmocnień nie ma, ale wydaje się że tym razem Czarni mają skład, który zapewni im utrzymanie. W Jaśle większy problem jest ze stadionem, bo obiekt ma już swoje lata, a miasto nie kwapi się do jego przebudowy. Podkarpacki ZPN zezwolił jednak Czarnym grać na własnym obiekcie.
 
W Igloopolu Dębica również spora zmiana. Po kilku latach pracy na stołku trenerskim ekipę tę opuścił Bartosz Zołotar. Jego miejsce zajął Grzegorz Lorek. Udało się natomiast zatrzymać kilku najlepszych graczy w tym Przemysława Nalepkę.
 
Orzeł Przeworsk również chce unormować swoją sytuację. Klub jest stabilny finansowo, ale nie potrafi na dłużej zagościć w 4 lidze. Można rzecz, że Orzeł jest za silny na swoją klasę okręgową, ale za słaby na 4 ligę. Tak przynajmniej było w ostatnich sezonach. Fani z Przeworska liczą zapewne, że w sezonie 2020/2021 to się zmieni.
 
Po wielu latach przerwy do 4 ligi podkarpackiej powróciła Lechia Sędziszów Małopolski razem z trenerem Jakubem Słomski, który zniknął z radarów na kilka lat. Zesół ten dokonał kilku korekt w składzie, ale o sile tej ekipy będą stanowili gracze, którzy wywalczyli awans. Czy to wystarczy na te rozgrywki? Wszystko okaże się na zielonej murawie.

Okno transferowe otwarte do 31 sierpnia

Na drugim biegunie znajdują się ekipy Polonii Przemyśl, Błękitnych Ropczyce, Legionu Pilzno oraz Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska. Ekipy te miały większe lub mniejsze problemy ze skompletowaniem kadry do rywalizacji na poziomie 4 ligi, ale przystępują do rozgrywek. Warto dodać, że okienko transferowe w 4 lidze trwa aż do 31 sierpnia zatem możliwe, że czeka nas jeszcze wiele roszad. Składy niektórych drużyn na początku września mogą być całkiem inne niż teraz.
 
Bardzo dużo do udowodnienia mają piłkarze Startu Pruchnik. W poprzednim sezonie byli tylko tłem dla innych ekip, bo zdobyli zaledwie cztery "oczka". Teraz będą chcieli pokazać, że należy im się miejsce w gronie czwartoligowców. Mamy nadzieję, że ekipa Macieja Mikłasza wyciągnęła wnioski i tym razem będzie konkurencyjna dla innych drużyn.

Kto się okaże najlepszy w sezonie 2020/21, a kto spadnie? Najpierw, bo już 15 listopada, dowiemy się które ekipy wejdą do czołowej ósemki, a później w czerwcu okaże się kto z tej ligi awansuje oraz kto pożegna się z rozgrywkami. Mamy nadzieję, że sytuacja z roku 2020, czyli anulowanie rozgrywek, nigdy więcej się nie powtórzy. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie.
 
Liga będzie długa, ciężka i intensywna. W sezonie 2020/21 o końcowych rozstrzygnięciach może zdecydować głębia składu.  Na teraz koniec dywagacji. Niech w końcu grają! 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 7

Rozwiąż działanie =

Alien 2020-07-24 11:46:55 21 10

Tylko KORONA !!!
Teraz albo nigdy !!!

Alien 2020-07-24 11:46:55 21 10

Tylko KORONA !!!
Teraz albo nigdy !!!

podobno 2020-07-24 13:07:24 3 6

Na jesieni zawita z większym natężeniem wirus .

TylkoZKS 2020-07-24 14:59:32 2 3

Korona wygra na jesieni! 2 fala aeaeaeao! Hej Korona gol!

LKS 2020-07-24 15:25:52 4 5

IGLOOPOL DĘBICA

ZKS 2020-07-24 15:31:02 3 5

Dwie rzeczy pewne, awans Ekobal, spadek Czarni.

Spejson 2020-07-24 16:22:45 4 6

Przy dobrych wiatrach pograją z 3,4 kolejki. Przyjdzie druga fala, wystąpią zakażenia w którejś z drużyn i tyle będzie grania. Mam tylko nadzieję, że nie utrzymają tabeli z kilku kolejek jako końcowej. To byłoby mega słabe.

Srokołobaza 2020-07-25 00:25:10 3 1

Za rok derby Przemyśla w okręgówce chyba że czuwaj poleci do klasy A

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij