2020-07-01 20:46:34

Stal Rzeszów zgodnie z planem ograła na wyjeździe Gryfa Wejherowo

Rzeszowianie po ostatniej porażce znaleźli się w trudnej sytuacji, lecz dziś poniekąd zmazali plamę. Beniaminek wygrał i opuścił strefę spadkową.

Stal Rzeszów jechała na Wzgórze Wolności mocno zdenerwowana i jakakolwiek strata punktów byłaby katastrofą. Podopieczni Marcina Wołowca od pierwszych minut ruszyli do ataku, jednak Gryf Wejherowo dotrzymywał im kroku, wobec czego starcie było wyrównane.

Biało-niebiescy cały czas szukali otwierającego trafienia, które zdecydowanie ułatwiłoby grę na terenie już zdegradowanej ekipy. W 14. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Artur Pląskowski, jednak jego uderzenie głową, wybronił Wiesław Ferra.

Obie ekipy miały swoje okazje, jednak brakowało postawienia, przysłowiowej kropki nad "i". Stal była mocno podrażniona, jednak jej chęci w dążeniu do strzelenia gola nie ustępowały. Przyjezdni dopieli swego w samej końcówce, z gola cieszył się Patryk Plewka

Zeszło ciśnienie z ekipy beniaminka, który po zmianie stron zaczął się rozkręcać. Gryf jednak nie dawał za wygraną i starał się dotrzymywać kroku drużynie z Rzeszowa. Konkretniejsi byli jednak podopieczni Marcina Wołowca, którzy w 57. minucie podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił Grzegorz Goncerz.

Żółto-czarni grali dziś na luzie, wobec czego piłkarze miejscowych starali się za wszelką cenę pokazać się z najlpszej strony by powalczyć m.in. o nowe umowy. Wejherowianie byli blisko zdobycia gola w 64. minucie. Najpierw uderzał Marcin Burkhardt, jednak czujny w bramce był Wiktor Kaczorowski. Dobijał jeszcze Mariusz Sławek, ale nie trafił.

Nudy nie było, a obie ekipy starały się kreować sytuacje podbramkowe. Stal jednak te miała konkretniejsze i w 83. minucie mogło być już 0-3, lecz futbolówka po uderzeniu jednego z graczy zatrzymała się na poprzeczce. Rzeszowianie nadal naciskali, lecz ostatecznie więcej goli już w tym meczu nie padło.

0-1 Patryk Plewka (42)
0-2 Grzegorz Goncerz (57)

Gryf Wejherowo: Ferra – Sikorski, Baranowsk (71. Godlewski)i, Przygoda (79. Kreft), Jahn, Sławek, Poręba , Pilarski (58. J.Kwidziński), Burkhardt, Sroka (46, D. Kwidziński), Pek

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Głowacki, Kostkowski, Góra, Trznadel, Michalik (88. Kłos), Szeliga (68. Reiman), Kotwica, Plewka, Pląskowski (79. Pieczara), Goncerz (82, Jarecki)

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)