https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-24 13:44:26

Czy PGE FKS Stal Mielec otrzyma licencję na PKO Ekstraklasę? Dziś posiedzenie Komisji Odwoławczej

Podobne tematy 1 liga Ekstraklasa Stal Mielec
Czy Stal Mielec otrzyma licencję na grę w PKO Ekstraklasie? Dziś decyzja. (fot. Konrad Kwolek)
Czy Stal Mielec otrzyma licencję na grę w PKO Ekstraklasie? Dziś decyzja. (fot. Konrad Kwolek)
Dziś posiedzenie Komisji Odwoławczej w sprawie licencji na grę w PKO Ekstraklasie i Fortuna 1 lidze. Jutro posieddzenie w sprawie 2 ligi. To ważne dni dla PGE FKS Stali Mielec, Radomiaka Radom oraz Hutnika Kraków.
 
PGE FKS Stal Mielec 2 czerwca 2020 roku nie otrzymała licencji na grę w PKO Ekstraklasie. Dziś będzie miało miejsce posiedzenie Komisji Odwoławczej. Mielczanie mieli do uregulowania kwestie związane z finansami, czyli kryteria „F”.
 
F.01 to roczne sprawozdanie finansowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta. F.02 - sprawozdanie finansowe za okres śródroczny wraz z raportem biegłego rewidenta. F.03 - brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej. F.04 - brak przeterminowanych zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. Natomiast F.05 to prognoza finansowa.
 
Stal Mielec nie spełniła wymagań kryteriów F1, F3, F4. W miedzy czasie doszło do zmiany prezesa w ekipie Stali Mielec. Miejsce Jacka Orłowskiego zajął Bogusław Wyparło.

Największe problemy ma Radomiak Radom

Również inne kluby mają problemy, a największe Radomiak Radom. Klub ten nie dość, że nie otrzymał licencji na grę w PKO Ekstraklasie to jeszcze nie dostał jej nawet na Fortuna 1 ligę. Nie spełnili oni wszystkich pięciu kryteriów F oraz nie wywiązali się z obowiązków infrastrukturalnych. W przypadku awansu radomianie będą grać na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Natomiast jeśli nie awansują to być może swoje mecze będą rozgrywać na stadionie Wisły Puławy. Również poruszony będzie problem GKS-u Bełchatów. Ekipa ta ma zaległości względem ZUS i Urzędu Skarbowego.

Wydaje się, że najłatwiej o otrzymanie licencji będzie miał GKS Jastrzebie. Działacze tego klubu mają tylko przedstawić harmonogram prac dotyczący instalacji podgrzewania murawy. Ponadto zgłosili stadion Piasta Gliwice na którym ewentualnie mogliby rozgrywać mecze w przypadku awansu. Natomiast jest to ostateczność dla włodarzy GKS-u.

W barażu można zagrać tylko z licencją

Istotne jest to, że otrzymanie licencji uprawnia do gry w barażu o Ekstraklasę z miejsc 3-6 w Fortuna 1 lidze. Jeśli któryś zespół znajdzie się na tych miejscach, a nie będzie miał licencji to nikt za niego nie wskoczy, a oponent otrzyma wolny los. 

Przekładajac to na rzeczywistość to w tym momencie odbyłby się tylko mecz finałowy o PKO Ekstraklasę pomiędzy Bruk-Bet Termalicą a Miedzią Legnica. Bowiem ani Stal Mielec, ani Radomiak Radom nie otrzymały licencji na grę w najawyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Hutnik Kraków będzie grał na Garbarni?

Jutro natomiast Komisji Licencyjna będzie zastanawiać się nad drugoligowcami. Tutaj problem ma jedynie Hutnik Kraków. Ekipa, która awansowała nadprogramowo ma problem ze stadionem. Komisja Licencyjna ma zastrzeżenia do wysłużonego stadionu na Suchych Stawach. Był może piłkarze Leszka Janiczaka będą rozgrywać mecze na stadionie Garbarni Kraków. 
 
Trzeba jednak pamiętać, że decyzje Komisji Odwoławczej nie będą ostateczne. W tym roku klubom w PZPN-ie przysługuje jeszcze prawo odwołania do kolejnej instancji, czyli Piłkarskiego Sądu Polubownego.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Całe Podkarpacie 2020-06-24 15:34:33 3 6

Na co komu to mieleckie coś bez kibiców?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij